Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 25 marca 2004 
    

Dwuformatowe nagrywarki DVD


Autor: Anitka | źródło: 4Press / ZDNet | 10:22
Toshiba wprowadziła dwa modele dwuformatowych nagrywarek DVD – do komputerów biurkowych SD-R5272 i do notebooków SD-R6372. Oba urządzenia są zgodne zarówno z formatami “-R/RW" jak i "+R/RW".

W momencie wprowadzania nagrywarek DVD formaty te były stosowane oddzielnie, ale obecnie coraz większa liczba producentów decyduje się stosować w swoim sprzęcie obydwie technologie. Pierwotnie Toshiba była producentem nagrywarek zgodnych z formatem DVD-R/RW, jednak uwzględniając zmiany na rynku firma zdecydowała się przyjąć także format konkurencyjny.

„Nowe napędy Toshiby pozwalają użytkownikom komputerów biurkowych i notebooków nagrywać płyty DVD i CD, niezależnie od typu posiadanych nośników” –powiedział Maciek Brzeski, wiceprezes ds. marketingu Toshiby.

Dwuformatowa nagrywarka DVD Toshiby w wersji do komputera biurkowego wyceniona została na 149 USD, nie ujawniono zaś ceny napędów do notebooków, ale są one już obecnie sprzedawane producentom tych komputerów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.