Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 25 marca 2004 
    

Inwestycja Asusa w Czechach


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 13:04
Tajwańska firma Asustek Computer zdecydowała się zainwestować dodatkowe 28 mln USD w Czechach. Pieniądze zostaną przeznaczone na uruchomienie nowej fabryki w Ostrawie. W nowej fabryce w Czechach będą produkowane komputery biurkowe i notebooki. Pracownik działu finansowego Asusteka potwierdził plany doinwestowania działalności w Czechach, których celem jest zwiększenie produkcji komputerów, jednak nie określił dokładnie rozważanej kwoty.

Moc przerobowa fabryki w Ostrawie, która będzie położona na 6,5 hektarach ziemi, wyniesie 200 tys. komputerów biurkowych i noteboków miesięcznie, a początek produkcji zaplanowany jest na pierwszy kwartał 2005r. Fabryka będzie także odpowiedzialna za serwis, którego miesięczna moc przerobowa wyniesie 50 tys. sztuk komputerów.

Fabryka w Ostrawie będzie już drugą inwestycją Asusteka w Czechach. Dwa lata temu firma wybudowała nakładem 2,35 mln USD swój pierwszy zakład w Rudnej, w zachodniej części kraju.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.