Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 25 marca 2004 
    

Marathon - trójwymiarowa nowość Intela


Autor: DYD | źródło: 4press / EETimes | 13:48
Na kwietniowym Intel Developer Forum, które odbędzie się w na Tajwanie (być może także na europejskim IDF w Barcelonie), Intel zaprezentuje nowy procesor 3D Marathon dedykowany do zastosowań w telefonach komórkowych i organizerach. Obecnie firma współpracuje z 20 twórcami gier w sprawie wypuszczenia pięciu tytułów, które można by uruchamiać na procesorze przy wykorzystaniu interfejsu OpenGL ES. Marathon będzie przetwarzał 1 mln wielokątów/s i dekodował sygnał w formatach MPEG-4, MPEG-2 i WMV w rozdzielczości 640 x 480 pikseli lub wyższej. Maksymalne zużycie energii układu, o wymiarach 14 x 4 mm, wyniesie 100 mW.

Intel przewiduje, że pierwsza generacja układów znajdzie zastosowanie przede wszystkim w wysokiej klasy organizerach. Ale już ich następna generacja, która pojawi się prawdopodobnie za rok i będzie zintegrowana z procesorem Xscale, będzie także implementowana w telefonach komórkowych. Przyszła generacja procesorów Marathon będzie zgodna ze specyfikacją kodeka H.264 i będzie posiadać interfejs umożliwiający podpięcie 1-calowego dysku twardego. W planach jest także wyposażenie chipa w technologie GPS i 802.11.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.