Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 5 czerwca 2001 
    

Premiery układów AMD


Autor: Marecek | 12:05
AMD zaprezentowała dziś na Computexie długo oczekiwany chipset dla architektur dwuprocesorowych - AMD-760MP, obsługujący pamięci DDR SDRAM. Równolegle zaprezentowano dwa modele zdolnego do współpracy w konfiguracjach wieloprocesorowych Athlona. Pierwszy to jednostka 1GHz - jego cena w partiach po 1000 sztuk kształtuje się na poziomie 215$. Model 1,2 GHz wyceniony został na około 265$. Firma AMD zapowiedziała, że najnowsze rozwiązania oferowane będą w serwerach i stacjach roboczych u przeszło 20 producentów sprzętu komputerowego, choć nie sprecyzowano tej wypowiedzi. Wiadomo jedynie, że pierwszym producentem płyt głównych, który zaoferuje konstrukcję dual-Socket A będzie Tyan, zaraz po nim nastąpić ma wysyp produktów Abita, Asusa, MSI oraz Gigabyte'a.

Jak widać, AMD wstrzymała się z premierą procesora Athlon 1,4GHz oraz nowego Durona 950MHz. Nieoficjalne źródła podają, że firma ten krok wykona już niedługo, jednak nie nastąpi to, jak wcześniej przewidywano, w trakcie trwania Computexu.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.