Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 kwietnia 2004 
    

Blaster zaskoczył nawet specjalistów


Autor: DYD | źródło: 4Press / TR | 12:17
Microsoft oficjalnie potwierdził, że liczba infekcji robakiem internetowym Blaster przekroczyła przewidywania specjalistów branży. Opierając się na liczbie pobrań narzędzi służących odwirusowaniu zarażonych komputerów, przedstawiciele Microsoftu szacują, że od sierpnia ubiegłego roku Blaster (znany także pod nazwa MSBlast) zainfekował ponad 8 mln maszyn pracujących na systemie operacyjnym Windows. Z kolei, jak podaje gigant z Redmond, ponad 16 mln osób skorzystało z usługi Windows Update do załatania dziur w systemie i wyczyszczenia komputera z użyciem dedykowanych specjalistycznych narzędzi.

W opinii Microsoftu liczba oddająca rzeczywistą ilość zarażonych komputerów jest bliska 16 milionom, podczas gdy specjaliści szacują, że bardziej realną i odpowiadającą faktycznej wielkości epidemii jest liczba 8 milionów. Dotychczas firmy antywirusowe szacowały, że Blaster zainfekował około 500 tys. komputerów. Tak więc okazało się, że liczba ta została przekroczona i to kilkanaście razy.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Symantec na próbce 2000 komputerów wynika, że po podłączeniu komputera do Internetu otrzyma on pakiet zawierający wirusa MSBlast w średnim czasie ...jednej sekundy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.