Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 kwietnia 2004 
    

Ugoda gigantów


Autor: DYD | źródło: 4Press / TI | 16:16
Sun Microsystems poinformowało o wejściu w nową fazę prawnej i technicznej współpracy z firmą Microsoft. Równocześnie Sun ujawnił swoje plany restrukturyzacyjne. W ramach 10-letniego porozumienia, Microsoft wypłaci Sun Microsystems łącznie 1,95 mld USD. Kwota 700 mln USD to koszty ugody w sprawie oskarżenia o praktyki monopolistyczne, zaś 900 mln USD jest opłatą za naruszone przez firmę z Redmond prawa patentowe Suna. Dodatkowo Microsoft wypłaci 350 mln USD jako zaliczkę na licencje, które wykupi od Suna w przyszłości.

Przyczyny porozumienia odwiecznych rywali są oczywiste: Sun bardzo potrzebuje pieniędzy. Straty poniesione przez firmę w pierwszym kwartale bieżącego roku przerosły oczekiwania największych pesymistów - mogą sięgnąć nawet 810 mln USD.

Dlatego firma uruchamia kolejny program restrukturyzacyjny. Pomimo że w latach 2001 i 2002 Sun zwolnił już 8,5 tys. osób, na wrzesień szykowane są kolejne "cięcia" - siła robocza firmy zostanie zredukowana o 9%, czyli 3,3 tys. osób. Równocześnie wybrano nowego prezesa i dyrektora generalnego. Został nim 38-letni Jonathan Schwartz, dotychczas wiceprezes do spraw oprogramowania. Wcześniej te funkcje pozostawały nie obsadzone, od czasu ustąpienia Eda Zandera w roku 2002.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.