Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 6 kwietnia 2004 
    

Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi


Autor: DYD | źródło: 4Press / TR | 13:27
Amerykańska firma ON World zaprezentowała optymistyczną prognozę dla rozwoju technologii Wi-Fi w Europie. Europejskie punkty dostępowe już w roku 2009 mają przynosić ich operatorom wpływy na poziomie 1 mld USD. Do tego czasu mieszkańcy Starego Kontynentu będą mieć do swojej dyspozycji aż 174 tys. punktów dostępowych. Rozwój będzie stymulowany zarówno przez operatorów telefonii stacjonarnej, którzy dzięki Wi-Fi rozszerzą zakres swoich usług, jak i przez operatorów "komórek", którym technologia bezprzewodowa pozwoli wreszcie zrealizować zyski z inwestycji w sieci 3G.

Europa jest dla rozwoju Wi-Fi idealnym rynkiem. Posiada gęste zaludnienie Europy, telefony komórkowe są bardzo popularne, rośnie też dostępność łącz szerokopasmowych. Kolejne atuty to scentralizowana infrastruktura telekomunikacyjna, a nawet... popularny wśród Europejczyków obyczaj przesiadywania w kawiarniach. Dlatego eksperci z ON World są przekonani, że potencjał Wi-Fi zostanie w Europie świetnie wykorzystany. Ostrożne podejście użytkowników do nowej technologii ma być przejściowe i wynika głównie z niskiej wiedzy o Wi-Fi, wysokich kosztów oraz kłopotów z roamingiem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.