Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 kwietnia 2004 
    

TSMC będzie produkować dla Microsoftu


Autor: DYD | źródło: 4Press / X-bit labs | 12:29
Microsoft oraz Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) osiągnęły porozumienie w sprawie produkcji układów scalonych dla następcy konsoli Xbox. Kontrakt z TSMC to kolejny dowód, że Microsoft coraz ostrożniej podchodzi do rynku konsol i w przygotowaniach do produkcji następcy Xboxa stosuje inną taktykę, niż w przypadku pierwszej odsłony konsoli. Zamiast kontynuować współpracę z dotychczasowymi partnerami, gigant z Redmond zawiera nowe sojusze. I tak podzespoły graficzne dla Xboxa 2 przygotuje ATI, architekturę procesora - IBM, a obsługę multimediów - SiS. Podpisanie umowy z TSMC dowodzi, że koordynacją produkcji zajmie się sam Microsoft. W przypadku "pierwszego" Xboxa jest inaczej - np. układy do obsługi grafiki firma kupuje od nVidii, która produkuje podzespoły w fabrykach TSMC. Firma ewidentnie szuka oszczędności. Jak pokazał przykład Xboxa, obciążające finansowo bogate wyposażenie konsoli nie przekłada się bowiem na wysokość sprzedaży.

Szczegóły finansowe porozumienia Microsoftu z TSMC nie zostały ujawnione. Nie wiadomo też, które układy będzie wytwarzać TSMC. O ile ATI standardowo współpracuje z tym producentem, to już IBM posiada własne fabryki, a SiS współpracuje z konkurentem TSMC - firmą UMC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.