Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 13 kwietnia 2004 
    

Iomega rozpoczyna REVolucję


Autor: DYD | źródło: 4Press / MobileMag | 13:28
(1)
Specjalizująca się w produkcji pamięci masowych firma Iomega, znana przede wszystkim z napędów Zip, rozpoczęła sprzedaż urządzeń nowego typu - dysków REV. Nowy standard pozwala zapisać na jednym dysku do 35GB nieskompresowanych danych.

Urządzenia są skierowane przede wszystkim do małych i średnich firm, a także użytkowników przestarzałych napędów taśmowych. Szacuje się, że na całym świecie co roku wymienianych jest milion urządzeń tego typu. Iomega planuje dzięki REV zagarnąć część tego rynku. Dane w napędach REV są zapisywane na kasetkach o wymiarach 77 x 75 x 10 mm. Jedna kasetka mieści 35GB informacji. Czas dostępu wynosi 13 ms, szybkość transferu to 25 MB/s.

Już teraz rozpoczyna się sprzedaż zewnętrznych napędów z interfejsem USB 2.0 oraz wewnętrznych ATAPI. W najbliższych miesiącach firma rozszerzy ofertę o REV-y dla interfejsów FireWire, SCSI i Serial ATA. W Stanach Zjednoczonych za zewnętrzny napęd REV z dołączonym jednym dyskiem trzeba zapłacić 400 USD. Wersja wewnętrzna jest tańsza o 20 USD. Jeden dysk kosztuje 60 USD, czteropak - 200 USD. Do sprzętu producent dołącza oprogramowanie zapewniające automatyzację procesu wykonywania kopii bezpieczeństwa.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. szału u nas w kraju toto nie zrobi... (autor: carlosA | data: 14/04/04 | godz.: 11:57)
    po doliczeniu podatków, ceł etc.. cena jednej płytki będzie oscylowała w granicach 40 GB twardego dysku :-/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.