Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 13 kwietnia 2004 
    

35 tys. nauczycieli otrzyma Centrino


Autor: DYD | 16:54
(2)
Przykładem zaangażowania organów państwowych w transformację edukacji jest pięcioletni plan rządu Malezji. W ramach programu malezyjscy nauczyciele otrzymają 35 tysięcy notebooków z technologią mobilną Intel Centrino. W dalszej fazie programu przewidziane jest stworzenie infrastruktury zapewniającej szkołom bezprzewodowy dostęp do Internetu. Dzięki tym działaniom Malezja ma szansę stać się liderem w zakresie wykorzystania IT w szkolnictwie nie tylko w regionie Azji, ale także w skali ogólnoświatowej.

Tan Sri Dato' Musa Mohamad, Minister Edukacji Malezji, uważa, że nowoczesne technologie są bardzo ważnym elementem programu edukacji narodowej."Wdrażany przez nas pięcioletni plan ma na celu wyedukowanie w Malezji pokolenia studentów biegłych w IT. Powstaną w ten sposób zasoby ludzkie niezbędne do stworzenia nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego" - powiedział minister.

Intel aktywnie wspiera i stymuluje jakościową zmianę szkolnictwa nie tylko w Azji, ale także na całym świecie, w tym również w Polsce. Przykładem takich działań jest inicjatywa Intel - Nauczanie ku Przyszłości. Realizację programu w Polsce rozpoczęto w kwietniu 2001 roku. Polska była pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym Intel zapoczątkował ten projekt. Do dzisiaj w ramach programu przeszkolonych zostało blisko 60 tysięcy polskich nauczycieli.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Coz jestem z branzy (autor: ein | data: 13/04/04 | godz.: 21:08)
    i nie powiem zebym nie zazdroscil kolegom. Nooo to jest motywacja do rozwijania umiejetnosci

  2. U nas jest lepiej (autor: kretos | data: 14/04/04 | godz.: 08:56)
    nie tylko nauczyciele ale kazdy dostanie po VATcie....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.