Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 14 kwietnia 2004 
    

Kolejny "cyfrowy adapter"


Autor: DYD | źródło: 4Press / I4U | 13:17
Technics rozpoczyna sprzedaż cyfrowego adapteru SL-DZ1200. Jako źródło dźwięku urządzenie wykorzystuje płyty CD oraz pliki MP3, jednak pod względem budowy i obsługi jest niemal identyczne z klasycznym analogowym modelem SL-1200.

Jak wskazuje nazwa, SL-DZ1200 został oparty na klasycznym modelu SL-1200, produkowanym od przeszło 30 lat i będącym bez wątpienia najpopularniejszym narzędziem pracy DJ-ów na całym świecie. Nowe urządzenie z logo Technicsa nie obsługuje jednak płyt winylowych - zastąpiły je płyty CD oraz pliki MP3 i AAC zapisane na karcie SD. Z myślą o przyzwyczajonych do analogów użytkownikach zadbano jednak o cyfrową symulację wszystkich efektów jakie oferuje winyl, w tym oczywiście "skreczowania", wykonywanego przy użyciu pełnowymiarowego, 12-calowego talerza.

Urządzenia reklamowane jako "cyfrowe adaptery" - czyli w praktyce naszpikowane elektroniką odtwarzacze CD - są obecne na rynku od kilku lat. Jako pierwsza takie rozwiązanie wprowadziła do swojej oferty firma Pioneer, później kolejni producenci, m.in. Denon i Numark. Jednak jak do tej pory pozycja płyty winylowej wydaje się niezagrożona - po prostu żadne z dostępnych na rynku urządzeń nie jest w stanie zapewnić w 100% dokładnej symulacji analogowych efektów. Czy nowy Technics zdoła przekonać purystów? Za SL-DZ1200 przemawia tradycja i klasyczny "intefejs". Niestety nowinki kosztują - w USA, gdzie produkt trafił w pierwszej kolejności, jego cena wynosi 1200 USD, jest więc dwukrotnie wyższa od analogowego "odpowiednika". W Europie sprzedaż Technicsa SL-DZ1200 rozpocznie się w maju.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.