Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 czerwca 2001 
    

Adaptec: premiera sterowników USB 2.0


Autor: Marecek | 11:31
Adaptec ogłosił, że ukończone zostały prace nad oficjalną wersją sterowników dla platformy USB 2.0. Będą one dostępne publicznie w przyszłym miesiącu. Drivery przeznaczone są do współpracy z systemami Windows 98 Second Edition, Windows 2000 oraz Windows Millennium Edition. Standard USB 2.0 cechuje się bardzo dobrymi parametrami transferu - 480Mbps, czyli 40 razy więcej niż w przypadku powszechnie dziś wykorzystywanego USB 1.1. Ma też tę zaletę, że jest kompatybilny wstecz - urządzenia USB 1.1 współpracują z kontrolerem USB 2.0, natomiast hardware USB 2.0 będzie normalnie działał po podłączeniu do kontrolera USB 1.1, tyle, że przy zredukowanej przepustowości do 12Mbps.

Pomimo gotowego zaplecza programowego i braku jakichkolwiek trudności ze zgodnością, nowy standard jest z jakiejś nieoczywistej przyczyny blokowany zarówno przez gigantów hardware'u, jak i software'u. Producenci chipsetów jakoś nie kwapią się do implementacji kontrolera USB 2.0 do mostka południowego swoich układów - AMD-760MP obsługuje USB 1.1, nForce - tu sprawa została zupełnie przemilczana - w każdej informacji prasowej pojawia się jedynie mało wyjaśniający zwrot - 6-cio portowy kontroler USB. Microsoft do niedawna w ogóle nie przyjmował do wiadomości faktu, że Windows XP mógłby obsługiwać inny niż FireWire standard komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że standard USB 2.0, tak głośno promowany przez Intela, Compaqa, Della i resztę członków USB Implementers Forum jest wciąż praktycznie nieobecny na rynku, a producenci akcesoriów dla komputerów PC wolą wyposażyć swój sprzęt np. w port komunikacyjny IEEE 1394 (FireWire).

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.