Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 kwietnia 2004 
    

Nagrywarki DVD przodują na rynku


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:46
Największą popularnością w grupie elektronicznych produktów służących przetwarzaniu filmów wideo, cieszą się nagrywarki DVD. Za nimi znalazły się telewizory z płaskimi ekranami i cyfrowe kamery wideo.

Jak podaje Japan Electronics i stowarzyszenie Information Technology Industries Association, w tym roku globalne zapotrzebowanie na nagrywarki DVD będzie prawdopodobnie wyższe o 150%, niż rok temu i osiągnie poziom 9 mln sztuk. Prognozy na 2005r. zakładają dalszy wzrost na poziomie 75%, do 15,8 mln sztuk. Oznacza to, że liczba nagrywarek DVD przekroczy ilość sprzedanych tradycyjnych magnetowidów.

Wzrost zainteresowania nagrywarkami DVD spowoduje większy nacisk na producentów podzespołów do cyfrowych urządzeń elektronicznych. Jedna z firm - Fuji Electric Device Technology – już zwiększyła moc produkcyjną dysków twardych o 30%, wznawiając działanie laboratorium (clean room) w fabryce w prefekturze Yamanashi, które zostało zamknięte z powodu zbyt małego zapotrzebowania na części komputerowe.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt wprowadzania nowych urządzeń gwarantujących zapis obrazów wysokiej jakości. Przykładem takiego sprzętu może być cyfrowa kamera Sony zintegrowana z nagrywarką DVD. Biorąc pod uwagę, że Sony kontroluje ok. 40% rynku kamer wideo, takie nowości mogą się przyczynić do spopularyzowania kamer DVD na całym świecie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.