Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 15 marca 2001 
    

Sony stawia na telefony komórkowe


Autor: Marecek | 10:48
Przedstawiciel Sony Computer Entertainment, odziału Sony zajmującego się szeroko rozumianym pojęciem branży elektronicznej rozrywki, zdementował plotki, jakoby firma zamierzała wypuścić na rynek przenośny model konsoli do gier. Nie mniej wszelkie pomysły tego rodzaju zostaną zawarte w planach wsparcia dla telefonów komórkowych, które dziś powoli zaczynają stanowić sporą konkurencję dla przenośnych urządzeń do gier. Sony zamierza wypuścić na rynek specjalny kabelek, umożliwiający podłączenie konsoli Playstation (jak i jej następcy - Playstation2) do produkowanych przez czołowego japońskiego operatora telefonii komórkowej telefonów "i-mode". Użytkownicy będą więc mogli za pomocą telefonu ściągać z Internetu dodatkowe bajery do swoich ulubionych gier dla PSX oraz podłączać telefon do telewizora (WebTV?) za pośrednictwem konsoli. Pojawić się mają również specjalnie sformatowane wersje gier z Playstation, w które "zmieszczą się" na wyświetlaczach telefonów "i-mode".

Kabelek trafi w Japonii do sprzedaży osiem dni po premierze konkurencyjnego Nintendo Game Boy Advance - 21 marca. Nowa konsola Nintendo również posiada możliwości łączenia się z telefonami komórkowymi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.