Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 czerwca 2001 
    

Ali demonstruje chipset dla Pentium4


Autor: Popeye | 22:47
Podążając za VIA, która bez licencji zaprezentowała chipset dla Pentium 4, firma ALi przedstawiła na targach Computex swoje rozwiązanie dla tych procesorów. Jednak jak na razie wstrzymuje się z premierą kilku płyt opartych na tym chipie, aby nie rozzłościć Intela (platforma ALi DDR na pewno przewyższy wydajnością SDR Brookdale, którą Intel zamierza rozprowadzać tej zimy).

Z tego samego powodu ALi uzgodniła z Intelem datę premiery chipsetu M1671 - tak będzie nazywać się układ ALi obsługujący procesory Pentium 4 i DDR'y. Jego egzemplarze testowe zostaną rozesłane do producentów płyt głównych w lipcu (tymczasem Brookdale już został rozprowadzony) przez co do masowej produkcji trafi równo z produktem Intela (styczeń 2002). M1671 będzie charakteryzować się obsługą kości pamięci PC133/PC100 SDRAM oraz PC2100/PC1600. Aby obejrzeć referencyjną płytę z tym chipem, która zaprezentowana została na Tajwanie zapraszam tutaj.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.