Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 23 kwietnia 2004 
    

Pojemny maluch Toshiby


Autor: DYD | źródło: 4Press / XBit-Labs | 16:11
Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek 2,5-calowego dysku twardego o rekordowej pojemności 100GB. Urządzenie, które jest mniejsze od paczki papierosów, znajdzie zastosowanie w notebookach i innych elektronicznych urządzeniach przenośnych.

Dysk Toshiba MK1031GAS posiada 8MB pamięci cache i wiruje z prędkością 4200 rpm. Dane zapisywane są na dwóch talerzach z gęstością 80Gb na cal kwadratowy. Wymiary dysku to 70 x 100 x 9,5 mm, waga - 99 g. Jak informuje producent, dla budowy tego modelu kluczowe było zastosowanie nowej generacji prowadnic dołączonych do głowicy. Ich rola polega na utrzymaniu odpowiedniej odległość głowicy od talerza podczas odczytu i zapisu. Nowe prowadnice są o 35% mniejsze od poprzednich, a także dużo lżejsze. To rozwiązanie pozwoliło także na wzrost odporności dysku na wstrząsy do poziomu 3,185 m/s2. Jest to współczynnik aż o 50% wyższy niż w 2,5-calowych dyskach Toshiby dostępnych obecnie na rynku. Nowe urządzenie pobiera też o około 20% mniej prądu, niż analogiczne produkty sprzedawane dzisiaj.

Pierwsze egzemplarze będą dostępne w maju.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.