Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 15 marca 2001 
    

184-pinowe moduły PC133 SDRAM od SiSa?


Autor: Marecek | 11:04
Producenci nowej generacji chipsetów obsługujących pamięci DDR SDRAM (184-pinowe moduły) nie spodziewali się, że zainteresowanie tym rozwiązaniem będzie początkowo aż tak niskie. Po części przyczynia się do tego wciąż słaba dostępność i wysokie ceny modułów DDR SDRAM. Inna sprawa, że kości te wymagają innych portów i nie są kompatybilne ze 168-pinowymi modułami SDR SDRAM. Większość producentów zaimplementowało więc pierwszym chipsetom DDR opcję obsługi starego typu kości, przez co płyty główne posiadają dwa równoległe banki pamięci. Taką konfigurację dopuszcza m.in. ALi MAGiK 1, VIA Apollo Pro266 oraz nadchodzący VIA KT266.

Jednak nie wszyscy producenci chipsetów podchodzą do tego w ten sposób: SiS zaproponował inne rozwiązanie. Wspólnie z firmą TwinMos opracowana została specyfikacja 184-pinowych modułów DIMM PC133 (SDR SDRAM) takich, by nowa płyta główna posiadała wyłącznie jeden bank pamięci, możliwy do obsadzenia dowolnym rodzajem kości, w zależności od zamożności kupującego. Niestety, nie rozwiązuje to problemu w całości, gdyż specyfikacja ta nie jest zgodna z chipsetami innych firm... Jedyne kości, które na dzień dzisiejszy będą mogły współpracować z modułami pamięci SDR SDRAM 184-pin będą SiS635 oraz SiS735 (odpowiednio dla platform Intel oraz AMD). Rozwiązanie powinno zostać zademonstrowane na zbliżających się targach CeBIT.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.