Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 24 maja 2004 
    

Komputery niekoniecznie do biura


Autor: DYD | źródło: 4Press / X-bit labs | 14:13
(3)
Podążając za aktualnym trendem mody, tajwańska firma First International Computer zaprezentowała nową linię komputerów osobistych, których wyróżnikiem jest elegancki, stylowy wygląd. Ale mylił by się ten, kto by twierdził, że poza wyglądem komputery FIC nie mają do zaoferowania nic szczególnego, bowiem są to "silne" maszyny, które swobodnie mogą pełnić rolę domowych centrów rozrywki.

Aktualnie w ofercie firmy znajduje się kilka kompaktowych komputerów - "CE PC", "Entertainment PC", "Condor", "Fish Hawk", "Shelba" i "IBIS" (na zdjęciu) - które zainstalowane w pokoju gościnnym, mogą służyć jako jego ozdoba.

Model "CE PC" to iMac-opodobny komputer zintegrowany z 17-calowym monitorem LCD, sercem którego jest procesor Intel Pentium 4 3,0GHz, współpracujący z chipsetem serii i865. Grafika jest przetwarzana przez kartę Radeon 9200 ze złączem AGP x8, z możliwością dalszej rozbudowy. Wrażenia dźwiękowe zapewnia zintegrowany 2,1-kanałowy system audio, dane przechowywane są na standardowym 3,5-calowym dysku twardym, a wśród dodatkowego wyposażenia można jeszcze znaleźć m.in. czytnik kart pamięci flash, kartę Ethernet 10/100Mb/s, czy tuner NTSC+FM A/V.

"Entertainment PC" to następca systemów DiGiMatrix Asusa i HA Gigabyte'a, którego podstawowym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi rozrywki. Komputer ten może być wykorzystywany jako cyfrowy magnetowid, czy odtwarzacz wideo, co może wskazywać nawet sam wygląd maszyny, przypominający projekty znane właśnie z tego typu sprzętu. "Entertainment PC" posiada zintegrowany napęd DVD, radio i odtwarzacz mp3, tuner TV, czytnik kart pamięci flash, moduł WLAN oraz kartę graficzną opartą na złączu PCI Express x16. Za doznania akustyczne odpowiedzialny jest 7,1-kanałowy system audio, a całość nadzorowana jest przez procesor Intel Pentium 4 "Prescott" z chipsetem serii i915.

Z myślą o miłośnikach gier FIC opracowało system "Condor" - lekki i kompaktowy komputer oparty na chipsecie i865G, z procesorem Intel Pentium 4 lub Celeron, oraz z szeregiem możliwości rozbudowy i modyfikacji konfiguracji sprzętowej, w tym pamięci, grafiki czy dźwięku.

Z punktu widzenia estetyki projektu najciekawszą opcją wydaje się "IBIS", będący w pełni zintegrowanym system komputerowym zaprojektowanym z myślą o maksymalnym ograniczeniu zajmowanej przestrzeni. Komputer stanowi jedną całość wraz z 12,1-calowym ekranem LCD i klawiaturą. Urządzenie pracuje z chipsetem VIA KN266 - ze zintegrowanym rdzeniem graficznym - i procesorem AMD Athlon XP-M w wersji od 1400+ do 2400+. "IBIS' posiada m.in. pamięć RAM PC2100, standardowy 3,5-calowy dysk twardy, a także kartę Ethernet 10/100Mb/s. Ten komputer w ofercie FIC to jedna z najsensowniejszych propozycji dla klientów z segmentu małych firm, którzy pragną mięć komputer najmniejszy z możliwych.

Na zdjęciu komputer "IBIS" marki FIC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. IBIS... (autor: PiK@TwojePC | data: 24/05/04 | godz.: 15:02)
    ...w sam raz jako terminal na lotnisko, dworzec, czy do McDonalda.

  2. A ja... (autor: beef | data: 24/05/04 | godz.: 15:28)
    ...chętnie bym sobie taki wstawił w domu, jakbym miał za dużo kasy oczywiście :)

  3. beef (autor: RusH | data: 24/05/04 | godz.: 20:12)
    u mnie stoi stary laptop jako thin klient i jest tez ok :))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.