Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 24 maja 2004 
    

Telewizor Wi-Fi w sprzedaży od jesieni


Autor: DYD | źródło: 4Press / TR | 14:37
(2)
Jak zapowiedziało Sony, od jesieni rozpocznie się sprzedaż pierwszego bezprzewodowego telewizora firmy. "LocationFree TV" będzie jednostką z wyświetlaczem LCD, z wbudowanym modułem 802.11b/g/a. Pierwotnie w ofercie znajdą się dwa modele: 12-calowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli oraz 7-calowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Model o większej przekątnej ekranu będzie wyposażony w slot MemoryStick, podczas gdy mniejsze urządzenie będzie kompatybilne z formatem Compact Flash Type II.

Obydwa modele będą sprzedawane z własną stacją bazową, umożliwiającą szerokopasmowe podłączenie urządzenia do sieci Ethernet, a także wyposażoną w analogowy tuner TV i zestaw wejść umożliwiający podłączenie innych źródeł sygnału wideo.

Zadaniem stacji bazowej jest odbiór sygnału, jego digitalizacja i transmisja z wykorzystaniem technologii WLAN do miejsca, gdzie przebywa użytkownik wraz z ekranem systemu LocationFree.

Odbiornik pełniący rolę ekranu telewizyjnego, w przypadku podłączenia stacji bazowej systemu do Internetu, może być także używany do wyświetlania stron WWW czy obsługi klienta pocztowego. Obsługę stron internetowych umożliwia wirtualna - wyświetlana na ekranie - klawiatura, której wygląd przypomina graficzny interfejs użytkownika służący do sterowania telewizorem.

Jak zapowiedziało Sony, w momencie wprowadzenia "LocationFree TV" do sprzedaży w USA, model LF-X1 z 12-calowym ekranem będzie kosztował 1500 USD, zaś mniejsza wersja - LF-X5 - to wydatek rzędu 1000 USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. fajny bajer (autor: RusH | data: 24/05/04 | godz.: 19:52)
    ...

  2. A czym ten ekran jest zasilany? (autor: DJopek | data: 24/05/04 | godz.: 20:01)
    I jak długo zastosowane zasilanie starcza do ciągłej pracy?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.