Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 25 maja 2004 
    

Pełnokolorowy wyświetlacz OLED od Epsona


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:35
(6)
Już o tym fakcie pisaliśmy, tym razem jednak szersze, oficjalne info. Seiko EPSON Corporation wykorzystując swoją oryginalną technologię atramentową skonstruował pierwszy na świecie, wielkowymiarowego (40 cali) i pełnokolorowy prototyp wyświetlacza polimerowego (Organic Light-Emitting Diode, OLED).

Niewymagające podświetlania (światło emitują elementy tworzące obraz) wyświetlacze OLED charakteryzują się doskonałymi własnościami optycznymi. Ich szczególne zalety to wysoki kontrast, szeroki kąt widzenia i krótki czas reakcji, dlatego też powszechnie uznawane są za niemal pewnego kandydata do następnej generacji cienkich i lekkich wyświetlaczy. Jeden z największych problemów w produkcji takich wyświetlaczy jest związany z trudnością formowania warstw organicznych na wielkowymiarowych podłożach z tranzystorów TFT (Thin Film Transistors). Nic dziwnego, że wiele spekulowano na temat tego, kiedy wielkowymiarowe wyświetlacze OLED staną się na tyle dojrzałe technicznie, by mogły wejść do seryjnej produkcji.EPSON aktywnie pracował nad rozwojem i komercjalizacją następnej generacji wyświetlaczy OLED. Firma, będąca od lat liderem rynku drukarek atramentowych, opracowała oryginalną technologię pokrywania podłoża TFT warstwą materiału organicznego. Wykorzystując zaadaptowaną technologię atramentową do formowania warstwy organicznej na wielkowymiarowym podłożu, w prostym procesie, EPSON skonstruował obecnie największy (przekątna 40 cali), pełnokolorowy prototyp wyświetlacza OLED.

Tworząc system produkcji wyświetlaczy OLED i proces, który umożliwia pracę z nadwymiarowymi podłożami, EPSON otworzył drogę do produkcji wielkowymiarowych wyświetlaczy OLED, jak również do obniżenia kosztów małych i średnich wyświetlaczy, wykrawanych z dużych podłoży TFT.

Charakterystyka wyświetlaczy OLED czyni z nich idealne urządzenie do zastosowań w sprzęcie służącym rozrywce, zarówno w samochodzie, jak i w salonie.

Produkcja na skalę przemysłową będzie możliwa w roku 2007.

Przegląd podstawowych cech pełnokolorowego wyświetlacza OLED 40 cali:

· Wymiary ekranu: przekątna 40 cali
· Liczba pikseli: 1280 x RGB x 768 punktów (W-XGA)
· Sposób działania: aktywna matryca
· Liczba pikseli na cal: 38
· Liczba kolorów: 260 000

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. teraz trza bedzie poczekac z 2 lata....... (autor: Mario2k | data: 25/05/04 | godz.: 14:55)
  Pozostaje tylk o marzyć i czekać , oby nie za długo ,aby te polimerowe wyświetlacze potaniały i trafiły pod strzechy przeciętnego usera pc

 2. a ja bym (autor: ixxos | data: 25/05/04 | godz.: 15:42)
  wolał taką drukareczke ;)
  monitor sam bym sobie wydrukował i powoiesił na ścianie :D

  (strasznie słaba rozdzielczość co na to HP?
  ;)


 3. ten ekran (autor: RusH | data: 25/05/04 | godz.: 18:42)
  jest zrobiony z 4rech , wyraznie widac szczeliny pomiedzy nimi, duzo wypalonych pixeli ... BAAARDZO wstepny prototym, ponoc wygladal jakby chcieli pokazac 'cokolwiek' za wszelka cene

 4. czytać nie umiesz? (autor: 100licaaa | data: 26/05/04 | godz.: 07:33)
  "Produkcja na skalę przemysłową będzie możliwa w roku 2007"

 5. umiem (autor: RusH | data: 26/05/04 | godz.: 19:56)
  no ale na takiej zasadzie jak oni moge sam zaprezentowac panel 100' TFT sklejajac zwykle LCDki z odpadow z powypalanymi pixlami

 6. achodzi o to (autor: myszon | data: 26/05/04 | godz.: 21:13)
  ze pare lat temu dopiero zaczynali i potrafili stworzyc ekranik 60x60px przy bardzo słabych kolorach i kątach widzenia. Masz moze jakies wieksze zdjecia tego ekranu? O ile dobrze pamietam OLED-a ma jakaś nokia.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.