Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 26 maja 2004 
    

Tanie panele dotykowe


Autor: DYD | źródło: 4Press / Gizmodo | 12:39
(3)
Firma Fujitsu rozpoczęła produkcję cienkich i lekkich paneli dotykowych wykonanych z plastiku. Dzięki niskiej cenie, ekrany dotykowe mają szansę trafić do tanich urządzeń elektronicznych. Panele dostępne będą w dwóch wersjach - Film-Film (FF) oraz Film-Film-Plastic (FFP). Wykonane zostały z dwóch przewodzących warstw tlenku cynowo-indowego oddzielonych komórkami mikropunktowymi. Warstwy przewodzące są obustronnie powleczone plastikową folią.

Dodatkowy plastikowy podkład w wersji FFP jest alternatywą dla podkładu szklanego i w odróżnieniu od niego jest lekki, elastyczny i odporny na wysoką temperaturę. Szczegóły w pliku PDF.

Według producenta, plastikowe panele dotykowe mogą trafić do urządzeń przenośnych, takich jak aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i handheldy, a także sprzętu przemysłowego i medycznego. Fujitsu oczekuje również, że plastikowe panele trafią do produktów, które ze względu na ograniczenia technologiczne lub ekonomiczne były dotychczas pozbawione wyświetlacza z interfejsem dotykowym.

Panel FF może być mocowany bezpośrednio do specjalnie zaprojektowanego ekranu LCD. Fujistsu produkuje panele FF o grubości 0,65 mm i przekątnej od 1,9 do 5,7 cala. Z kolei panele FFP mogą być stosowane jako nakładka na standardowe wyświetlacze LCD. Grubość paneli to 2 mm, dostępne będą modele o przekątnej do 5,7 cala. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się na początku przyszłego roku. 2,5-calowy panel dotykowy FF ma kosztować około 5 USD (dla zakupu powyżej 100 tys. sztuk), a 3,8-calowy FFP - 11 USD (dla zakupu powyżej 10 tys. sztuk).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciągla producenci nam obiecują (autor: Chrisu | data: 27/05/04 | godz.: 10:44)
    nowe świetne i tanie ... i co?? Chyba 2 lat temu mówili o wprowadzeniu LCD II (??) generacji i znacznym obniżeniu cen... I co?? I dalej kosztują ile kosztowały...

  2. wiem ze trochę nie na temat ;) (autor: Chrisu | data: 27/05/04 | godz.: 10:45)
    ale ja widze nowe i tanie to mnie krew zalewa ;)

  3. a ja nadal czekam na (autor: RusH | data: 27/05/04 | godz.: 18:31)
    a ja nadal czekam na 15' przezroczysty panel dotykowy w polsce, widzialem kiedys takie w jakims sklepie w USA za 'tylko' 2000$ :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.