Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 26 maja 2004 
    

Atak tanich mikrodysków?


Autor: DYD | źródło: 4Press / XBit-Labs | 13:48
Firma Cornice rozszerzyła swoją ofertę miniaturowych dysków twardych o modele mieszczące 1GB danych. Cornice specjalizuje się w produkcji miniaturowych "twardzieli" - dyski firmy mają wymiary 42,8 x 36,4 x 5 mm i ważą zaledwie 14,5 g. Ich zalety to także niski pobór mocy i zgodność ze standardem IDE. Do tej pory firma oferowała dyski o pojemności 1,5GB i 2GB. Wprowadzenie "mniejszego" dysku może oznaczać, że Cornice szykuje ofensywę na masowy rynek pamięci przenośnych. Według przedstawicieli producenta, już w czerwcu na rynek może trafić sprzęt wykorzystujący 1-gigowe dyski Cornice. Firma zapewnia, że produkty będą charakteryzować się niezwykle korzystnym stosunkiem pojemności do ceny: o ile np. Pen Drive z pamięcią flash o pojemności 1GB kosztuje dziś średnio 300 USD, to podobna konstrukcja z dyskiem Cornice ma być o połowę tańsza. Oznacza to, że dyski mogłyby zdobyć popularność jako nośnik pamięci dla szerokiej gamy urządzeń przenośnych - także tych z niższej półki.

Od czerwca 2003, kiedy Cornice zaprezentowało swoje pierwsze dyski, na wykorzystanie produktów tej firmy zdecydowały się m.in. Philips, RCA, Rio i Creative Labs.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.