Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 maja 2004 
    

PCI Express, co w trawie piszczy...


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 11:05
Tajwański producent sprzętu komputerowego, firma MSI, będzie produkować dla Della karty graficzne ze złączem PCI Express. Z kolei SiS zapowiedział rozpoczęcie masowej produkcji mostków południowych kompatybilnych z PCI Express, a VIA i ALi anonsują podobny krok w trzecim kwartale.

MSI, największy tajwański producent kart graficznych, jest głównym dostawcą sprzętu dla Della od kilku już lat. Niedawno pojawiły się pogłoski, że amerykański koncern może skierować swoje zamówienia do innego producenta - mówiło się m.in. o firmach Asustek Computer i Foxconn Electronics - ale najwyraźniej MSI udało się odwieść Della od tych zamiarów. Powodem zmiany producenta miał być fakt, że skoro w niektórych komputerach wysokiej klasy Della firma wykorzystuje karty graficzne ze złączem PCI Express ATI Technologies, to firma może zlecić całą produkcję urządzeń tego typu firmie Asustek lub Foxconn, które są blisko związane z ATI.

Jak donosi Silicon Integrated Systems, w fabrykach rozpoczęła się masowa produkcja najnowszych mostków południowego kompatybilnych z PCI Express - SiS 965 i SiS 965L - które mają rywalizować na rynku z intelowskim chipsetem i915. Z kolei VIA Technologies i ALi planują uruchomić produkcję swoich analogicznych rozwiązań (odpowiednio układów VT8251 i M1573) dopiero po wakacjach.

Pierwsze płyty główne oparte na chipsecie SiS 965 spodziewane są na rynku już lipcu, a pierwszy pokaz tych urządzeń będzie miał miejsce na targach Computex Taipei 2004 trwających od 1 do 5 czerwca.

W planach SiS jest także wypuszczenie pod koniec roku układu SiS 966, który będzie obsługiwał 4 sloty PCI Express x1, w odróżnieniu od chipsetu SiS 965, który radzi sobie tylko z dwoma złączami.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.