Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 28 maja 2004 
    

Dwuwarstowe DRU-700A i DRU-700UL


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:22
(2)
Firma Sony wprowadziła do sprzedaży zaprezentowane na ostatnich targach CeBIT nagrywarki DVD+R Dual Layer. Dzięki zastosowaniu technologii dwuwarstwowego zapisu umożliwiają one nagranie 8,5GB danych na jednym nośniku. Oznacza to, iż na jednym dysku można swobodnie zmieścić niemal dwa razy więcej materiału niż dotychczas, np. cały film wraz z dodatkami, bez konieczności kompresowania i utraty jakości plików.

Dwuwarstwowe nośniki są kompatybilne z wewnętrznymi napędami DVD i stacjonarnymi odtwarzaczami kina domowego. Napędy DVD+R DL Sony dwuwarstwowe dyski DVD+R DL zapisują z prędkością 2,4. Dyski DVD +R/-R nagrywają z prędkością 8 razy, DVD+RW/-RW - 4 razy a CD- R/RW - 40 /24 razy. Są sprzedawane z oprogramowaniem Nero Burning ROM SE/Express. Sony oferuje dwuwarstwowe napędy w dwóch wersjach.

DRU-700A to napęd wewnętrzny. Jego obudowa została znacznie skrócona. Użytkownik otrzyma dwa przednie panele napędu do wyboru - czarny i srebrno-szary.

DRU-700UL (na zdjęciu z lewej strony) to napęd zewnętrzny. Może pracować zarówno leżąc płasko na biurku, jak i w pozycji "na boku". Komunikuje się z komputerem poprzez port USB 2.0 lub FireWire. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją.

Cena napędu DRU-700A wynosi 950 zł, dokładna cena napędu zewnętrznego nie jest jeszcze znana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ładny design napędów :-) (autor: DJopek | data: 29/05/04 | godz.: 05:11)
    Podoba mi się, i jeszcze dwie klapki napędu do wyboru w wewn. napędzie :)

  2. ele drożyzna... (autor: ixxos | data: 29/05/04 | godz.: 09:14)
    ;-/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.