Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 31 maja 2004 
    

Trilobite: odkurzacz dla leniwych


Autor: Anitka | źródło: 4Press / I4U | 17:21
(2)
Znany producent urządzeń AGD, firma Elextrolux, zaprezentowała nową, ulepszoną wersję swojego programowalnego odkurzacza Trilobite. Pamięć metalicznego Trilobite 2.0 można zaprogramować podobnie jak robi się to np. w magnetowidach, a następnie odkurzacz sam posprząta za nas mieszkanie.

Nowa wersja odkurzacza Elektroluxa trafiła do sklepów w Europie w połowie maja, a sugerowana przez producenta cena urządzenia wynosi 1400 Euro. Urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy czujnik, umożliwiający rozpoznanie schodów i zmianę kierunku sprzątania. Natomiast w Stanach Zjednoczonych od 1 czerwca będzie można za pośrednictwem sklepu Amazon.com kupić poprzedni model samosprzatąjącego odkurzacza firmy Electrolux - EL520A Trilobite Robotic Vacuum.

Nieco szokująca - o ile nie jest to po prostu błąd - jest jego cena, która wynosi 1799,99 USD. Jest to o tyle ciekawe, że w USA można także kupić automatyczny odkurzacz Roomba firmy iRobot, który kosztuje 159,99USD, czyli aż 10-krotnie mniej niż sprzęt Elektroluxa.

Pod względem funkcjonalnym, jedyną zasadniczą różnicą pomiędzy obydwoma urządzeniami jest fakt, że Trilobite potrafi sam naładować swoje akumulatory. Oprócz tego Roomba wykorzystuje do nawigacji czujniki zderzakowe i sensory działające na podczerwień, zaś Trilobite wykorzystuje ultradźwięki w paśmie 60kHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Cena faktycznie kosmiczna (autor: DJopek | data: 31/05/04 | godz.: 22:54)
    Ciekaw jestem czy jeszcze ten odkurzacz faktycznie porządnie odkurza, czy tak "sobie przeleci" dywanik i inne...

  2. za 150$ (autor: RusH | data: 1/06/04 | godz.: 02:28)
    za 150 dolcuf jest jakis inny odkuszacz 'robotowaty' rozniacy sie od tego tylko tym ze nie potrafi sam sie podlaczac do ladowania, bylo na slaszdocie

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.