Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 31 maja 2004 
    

Pierwszy 64-bitowy wirus


Autor: R4v | źródło: InformationWeek | 19:53
(2)
Microsoft Windows dla 64-bitowych procesorów Itanium może się "pochwalić" pierwszym wirusem. Symantec i Network Associates znalazły wirusa Rugrat.3344. Jest to dosyć nietypowy program. Do uruchomienia wykorzystuje struktury Thread Local Storage. Wirus nie jest groźny, jest to raczej prezentacja pomysłu na wirusa, a jednocześnie wskazanie luk w systemie. Jego twórcą jest prawdopodobnie ten sam człowiek, który napisał różne odmiany robaków Chiton. Chiton pojawił się w 6 odmianach, z których każda wykorzystuje inną dziurę w systemie Microsoftu. Gemini np. uruchamia się w dwóch kopiach, unikając usunięcia. OU812 wykorzystuje z kolei obsługę językowych bibliotek w języku Visual Basic. Rugrat nie potrafi zainfekować 32-bitowych systemów, chyba, że zostanie uruchomiony pod emulatorem systemu 64-bitowego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ale jaja ! (autor: Wrona33 | data: 1/06/04 | godz.: 14:16)
    Bosko ! Microsoft po raz kolejny udowadnia swoja ignorancje.

  2. Lekka przesada (autor: dabia | data: 1/06/04 | godz.: 16:10)
    Każdy system (z *xem/BSD/OSX włącznie) miał, ma i będzie miał błędy (istnienie "nieskończonej ilości" błedów niewykrytych to dogmat teorii oprogramowania). Na podziw zasługuje jedynie zacięcie tych, którzy tworzą wirusy na system, który nie pojawił się jeszcze na sklepowych półkach (zdaje się, że nie istnieje jeszcze żadna finalna wersja Windows XP lub 2003; ich wypuszczenie planowane jest najwcześniej na trzeci kwartał br.). Jeśli coć można zarzucić systemom Windows, to błędną konfigurację startową i błędne założenie, że można napisać system, który obsłuży sprzątaczka (i że będzie to system bezpieczny). Ponieważ jest to element marketingu, ludzie wierzą, że pare kliknięć zapewni im na wieki bezpieczne korzystanie ze wszystkich aplikacji i usług, a system "wszystko sam zrobi" za nich.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.