Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 1 czerwca 2004 
    

Płyty główne z Computexu


Autor: R4v | źródło: OCWorkbench | 09:57
(2)
Producenci płyt głównych w pogoni za wzrostem sprzedaży przygotowują coraz bardziej wymyślne konstrukcje. Na targach Computex, odbywających się właśnie na Tajwanie, można zobaczyć efekty ich pomysłowości. ASRock przedstawił szczegóły płyty z dwoma gniazdami dla procesora. Jednak nie chodzi tu o klasyczny SMP. Jedna podstawka to Socket 939, natomiast druga to Socket 754. W ten sposób załatwiono problem upgrade'u procesora w przyszłości. Na płycie znajdą się także gniazda PCI-Express, jednak grafika wciąż będzie korzystać z AGP. Także inni producenci przygotowali płyty z obsługą PCI-Express. Wykorzystują one głównie chipsety Intela, 915 i 925, i będą obsługiwać procesory Pentium 4 w podstawce Socket T. Takie właśnie płyty przygotował Asus.



P5GD2 Premium korzysta z chipsetu 925X. Układ ten obsługuje pamięć DDR2 533 w trybie dwukanałowym. Płyta obsługuje m.in. Serial ATA RAID, Gigabit Ethernet i Firewire B. Kolejną płytą Asusa, tym razem wykorzystującą chipset 915P, jest P4GDC Deluxe. Ma ona podobne wyposażenie jak P5GD2, jednak poza pamięcią DDR2 może także pracować z modułami DDR-400.



Pojawiają się też konstrukcje bardziej tradycyjne jak Abit AS8. Płyta ta pracuje pod kontrolą chipsetu 865PE i poza podstawką LGA775 nie wyróżnia się niczym szczególnym. Obsługuje dyski Serial ATA, także w trybie RAID, dysponuje kontrolerem Fast Ethernet i oczywiście obsługuje technologię uGuru Abita.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawy pomysł... (autor: kicek | data: 1/06/04 | godz.: 17:48)
    ...z dwoma róznymi podstawkami. ASRock powinien pomyśleć także o takim samym rozwiązaniu dla procesorów Intela, któremu dość często "nudzą się" kolejne sockety ;-)).

  2. eee tam (autor: Chrisu | data: 1/06/04 | godz.: 19:33)
    nic nowego ;) W końcu były dawnotemu płyty na które można było wrzucić zarówno 386 jak i 486 (o płytach slot/socket nie wspominam ;) )

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.