Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 7 czerwca 2004 
    

NVidia pod koniec roku z Serial ATA-300


Autor: R4v | źródło: X-bit Labs | 12:22
nVidia zakreśliła plany dotyczące wprowadzenia do swoich chipsetów kontrolera Serial ATA-300. Zgodnie z polityką firmy, która zakłada wprowadzanie nowości najszybciej jak to możliwe, nowy kontroler pamięci masowych ma się pojawić pod koniec tego roku. nVidia ma zamiar współpracować z Hitachi, Maxtorem, Seagate i Samsungiem nad zapewnieniem pełnej kompatybilności mostka MCP z napędami tych firm. Wprowadzenie 3Gb-owego interfejsu Serial ATA, może umocnić pozycję nVidii na rynku chipsetów. Należy przypomnieć, że producent z Santa Clara spóźnił się z wprowadzeniem Serial ATA-150 w swoich układach o ponad 10 miesięcy. Przejście na dwukrotnie szybszy interfejs wydaje się więc kwestią prestiżową dla firmy.

Najbliższy nowy chipset nVidii to CK8-04 dla procesorów Socket 939. Obsługiwać będzie magistralę HyperTransport 1GHz. Na początek będzie współpracował z dotychczasową wersją MCP, obsługującą 4 porty Serial ATA-150 RAID, 2 UltraATA-133 RAID, sieć Gigabit Ethernet i ośmiokanałowy dźwięk. Ponadto mostek północny ma obsługiwać wynalazek nVidii, zwany PCI Express 20x.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.