Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 7 czerwca 2004 
    

PCI-Express od XGI w drugiej połowie roku


Autor: R4v | źródło: DigiTimes/VRZone | 14:01
(1)
XGI Technology, tajwański producent układów graficznych, planuje rozpocząć w drugiej połowie tego roku sprzedaż kart pod własną marką. Pojawią się one na rynkach, gdzie nie będą konkurować z innymi producentami kart z chipsetem Volari. Ci producenci to, jak twierdzi XGI, Abit Computer, Chaintech Computer i Triplex.

XGI Volari pojawią się w wersji PCI Express. Podobnie jak w konstrukcjach nVidii, zostanie wykorzystane mostek pośredniczący między magistralą PCI-E a układem graficznym AGP. O ile jednak w przypadku NV45 mostek znajduje się w obudowie chipu, to XGI woli oddzielny układ na karcie. Układ współpracujący bezpośrednio z PCI-Express ma się pojawić pod koniec roku. Będzie on także obsługiwał Shader Model 3.0. Najmocniejsza wersja układu dysponować ma 12 potokami, co w przypadku Volari Duo daje łącznie 24 potoki. Oznacza to wykorzystanie pamięci GDDR-3. XGI ma także w planach przejście na proces wytwarzania 90nm.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Volari smierdzi (autor: RusH | data: 8/06/04 | godz.: 03:59)
    testy w nowych Unrealach pogszebaly te karty, byly praktycznie na koncu stawki , imo scieciowe badziewia

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.