Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 7 czerwca 2004 
    

Newsy z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:20
Tym razem mamy dla Was sporą listę informacji od redaktorów naczelnych i nie tylko, z różnych polskich serwisów poświęconych tematyce hardware. W dalszej części newsa znajdziecie kilkanaście doniesień z krótkimi "zajawkami" (fragmentami) artykułów i recenzji. Zapraszamy do czytania... [nie ingerujemy w treść zapowiedzi artykułów, pisownia pozostaje oryginalna].

 • Arctic Silver 5 vs Arctic Creamique @ oc-serwis.pl, Fragment: "Wielkimi krokami zbliżamy się do wyczekiwanych przez wszystkich wakacji. Jak wiadomo w lato temperatury są bardzo wysokie i nieraz sięgają powyżej 30*C. My przed taką temperaturą możemy ochronić się w cieniu, lub po prostu nie wychodząc z domu, jednak co z naszym komputerem? Wyższa temperatura otoczenia wpływa na wyższą temperaturę procesora. W tak gorące dni warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu go, które będzie chronić nasz procesor nie tylko w wakacje ale przez następne miesiące. Na obniżenie temperatury procesora jest wiele sposobów najskuteczniejszym jest kupienie nowego, miedzianego coolera, ale jeżeli i to nie pomaga nam w osiągnięciu oczekiwanej temperatury, warto pomyśleć o zmianie pasty termoprzewodzącej. Wielu z was zapewne posiada na swoim procesorze pastę silikonową, która została nałożona podczas składania komputera w sklepie. Nie należy jednak ona do najwydajniejszych. Aby uzyskać parę stopni mniej musimy pomyśleć o zainwestowaniu w jedną z past z tak zwanej "górnej półki". W poniższej recenzji postaram się wam ułatwić ten wybór, oraz zaprezentować "osiągi" past termoprzewodzących firmy Arctic - Arctic Silver 5 i Arctic Creamique."

 • HiS Radeon 9550 @ IN4.PL, treść: "Radeon 9550 ? A cóż to za ustrojstwo ? Coś bardziej jak Radeon 9500 czy jak 9600, a może jeszcze coś innego ? Szybszy czy wolniejsze od Radeona 9200 ? A może jednak GeForceFX 5200 będzie wydajniejszy? Zastanawiacie się nad nową kartą graficzną i stoicie przed wyborem: Radeon 9200, 9550, 9600SE, GeForceFX 5200, 5500, 5600XT ? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania zachęcam do przeczytania naszego najnowszego artykułu."

 • Po 2 miesiącach dryfowania w niebycie Nukleon.pl powraca... Przedłużające się problemy techniczne zmusiły nas do zawieszenia pracy serwisu. Teraz jesteśmy z powrotem i to na jeszcze szybszym własnym serwerze. Zapraszamy: www.nukleon.pl

 • Mini panel LED @ Mod-Works.com, treść: "Modyfikacje są bardzo mocno powiązane z oświetleniem wnętrza obudowy. Czy to UV czy też różnokolorowe światełka. Neony, katody, święcące wentylatory, diody. No właśnie od jakiegoś czasu można zaobserwować znaczne zainteresowanie się diodami. Niska cena lub też większa możliwość modyfikacji, bowiem każdy może stworzyć coś innego, coś niepowtarzalnego sprawiają, że coraz częściej sięgamy po te "malutkie" światełka. Dziś właśnie otrzymałem bardzo ciekawy produkt, mianowicie 3 panele, wyposażone w mini diody LED. Po zainstalowaniu ich w obudowie dosłownie mnie olśniło. Czyżby diody mogły wyprzeć katody i resztę świecidełek z rynku? Przekonajmy się."

 • Spire Whisper Rock IV @ infoPC.pl, treść: "Wielu z nas zapewne wie jak ważne jest odpowiednie chłodzenie procesora. Producenci coolerów wymyślają coraz to nowsze konstrukcję w których stawia się i na wydajność jak i na ciszę. Stosuje się coraz większe wentylatory, radiatory wykonane w całości z miedzi lub z miedzianymi wstawkami. Takie bestie sporo kosztują i niekażdego stać aby je kupić. Wtedy rozglądamy się za tańszymi rozwiązaniami, nie zawsze gorszymi aczkolwiek 'nie firmowymi', mniej reklowanymi, czy też z mniejsza renomą...Taką konstrukcją jest Spire Whisper Rock IV i to właśnie on wystąpi w roli głównej tej recenzji..."

 • XGI Volari V8 - czy na pewno alternatywa? @ PCLab.pl, treść: "Chyba wszystkim zaczyna się już nudzić rywalizacja firm ATI i NVIDIA. Co kilka miesięcy obaj najwięksi producenci układów graficznych na świecie (nie licząc Intela) odbywają potyczki, w których... nie ma zwycięzcy. Jak to mówią - "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Tym trzecim jest w tym wypadku firma XGI, która próbuje uszczknąć dla siebie choć trochę lukratywnego tortu - rynku kart graficznych dla komputerów klasy PC."

 • Obudowy Avalon #2 - Neon Aquarium i Mortal Kombat @ dzikie.net, treść: "Czy znudził Was już wygląd Waszego kochanego, szarego komputera? Może chcielibyście coś zmienić - na początek wstawić okno oraz podświetlić wnętrze? Czemu nie - dużo roboty przy tym nie będzie, a i efekt bardzo dobry. Jednak są tacy, którym to nie wystarcza i wtedy trzeba kombinować. Można to robić na różne sposoby - dodatkowe świecące wentylatory, okrągłe kable, okno w napędzie CD i wiele wiele więcej. Ale obudowa wciąż pozostaje ta sama. Może czas na małą zmianę? I tutaj z odpowiedzią, a właściwie swoją ofertą przychodzi firma KK Imports, która zajmuje się sprowadzaniem niebanalnych obudów od naszych daleko-wschodnich sąsiadów. W szerokim asortymencie proponowanym przez nią znajdziemy między innymi kilka wykonanych w całości z akrylu, podświetlanych i wyposażonych w ciekawe dodatki za bardzo przystępną cenę (w porównaniu do innych podobnych rozwiązań dostępnych na naszym rynku), ale nie tylko. Znajdziemy tu także inne konwencjonalne lub mniej obudowy zaopatrzone w wycinane laserowo okna, dodatkowe diody, rączki ułatwiające przenoszenie i na prawdę wiele więcej ciekawych rozwiązań."

 • Sapphire RADEON X800PRO @ nvision.pl, treść: "Kilka dni temu do naszej redakcji dotarła karta Sapphire RADEON X800PRO - pierwszy firmowy RADEON X800PRO na rynku i obecnie jedyna dostępna próbka w Polsce. Warto zauważyć, że ATI wysyłało do światowych redakcji karty RADEON X800PRO, które były jednak niczym innym niż RADEONem X800XT z wyłączonymi czterema potokami obniżonym taktowaniem i gorszymi pamięciami. Jednak posiadany przez nas RADEON X800PRO ma już budowę finalną i w takim kształcie będzie sprzedawany, więc tym bardziej warto się mu bliżej przyglądnąć."

 • MegaTest płyt pod Intela @ frazpc.pl, treść: "Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam dość spore porównanie płyt głównych dla platformy Intel Socket 478. Przetestowaliśmy wtedy dziesięć zgoła różnych konstrukcji - od najsłabiej wyposażonych Shuttle'i, aż po warte wiele banknotów stuzłotowych urządzenia ASUSa. Zgodnie z przewidywaniami, różnorakie opcje chipsetów prezentowały całkowicie odmienne poziomy wydajności. Artykuł spotkał się z bardzo przychylnymi komentarzami, w związku z tym postanowiliśmy kroczyć dalej tą ścieżką - dziś recenzja kolejnych jedenastu (!) rozwiązań. Znajdują się wśród nich produkty firm takich, jak ECS, FIC i Abit. Nie zapomnieliśmy także o referencyjnych płytach Intela - pozwolą one poznać wartość różnorakich optymalizacji, stosowanych przez pozostałych producentów. A oto lista urządzeń, które znalazły się w naszej redakcji..."

 •  


      
  K O M E N T A R Z E
      

  Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

      
  D O D A J   K O M E N T A R Z
      

  Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.