Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 9 czerwca 2004 
    

Narzędzia SeaTools firmy Seagate


Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:03
(3)
Firma Seagate rozpoczyna w regionie EMEA kampanię promującą wdrażanie i użytkowanie oprogramowania diagnostycznego przeznaczonego dla dysków twardych, SeaTools. Darmowe oprogramowanie SeaTools diagnozuje stan dysku w kilka minut, współpracuje ze wszystkimi markowymi dyskami twardymi, jest łatwe we wdrożeniu i obsłudze; nie wymaga także żadnej technicznej wiedzy ze strony końcowego użytkownika. Poza samą częścią testową, narzędzia SeaTools są w stanie określić, która cześć systemu jest odpowiedzialna za ewentualne problemy z dyskiem twardym. Badania firmy Seagate pokazują również, że użytkownicy SeaTools diagnozujący system, w 45% przypadków dowiadywali się, że dysk jest całkowicie sprawny, natomiast w 37% przypadków, że przyczyną występowania problemów jest system operacyjny.

Narzędzia SeaTools są dostępne w trzech podstawowych wersjach:

· SeaTools Online - aplikacja w postaci przeglądarki internetowej, która sprawdza dyski twarde ATA, SATA, oraz SCSI bez konieczności wyłączania systemu. SeaTools Online dostępne są w angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, japońskiej oraz chińskiej wersji językowej.

· SeaTools Desktop - Współpracuje z większością dysków: ATA, SATA oraz SCSI w systemach komputerów stacjonarnych. Narzędzie dostępne jest w angielskiej, niemieckiej, francuskiej oraz hiszpańskiej wersji językowej.

· SeaTools Enterprise - Odpowiedni dla dysków SCSI lub Fibre Channel w serwerach oraz stacjach roboczych. Testy wielu dysków odbywają się w sposób symultaniczny. Ta wersja nie nadaje się do testów rozwiązań z interfejsem ATA lub SATA. Narzędzie dostępne jest w angielskiej, niemieckiej, francuskiej oraz hiszpańskiej wersji językowej.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Żeby tak jeszcze działały :-/ (autor: zartie | data: 11/06/04 | godz.: 00:52)
  Akurat trafił dziś do mnie padający Seagate U6, ściągnąłem iso, wypaliłem na płycie i lipa - program wyrzuca błąd, że nie może odnaleźć jakichś plików i wyłącza się :-(
  Niestety to nie pierwszy raz, gdy wersja udostępniona na stronie Seagate-a jest wadliwa.


 2. Ja juz kilka razy korzystalem (autor: Mms | data: 18/06/04 | godz.: 16:53)
  z wersji Online albo na dyskietce i nie mialem zadnych problemow.

 3. A mi wywala Error czy restart robi średnio (autor: Hiper | data: 9/08/04 | godz.: 02:12)
  1 raz na 10 razy. Pisałem nawet na ten temat do Seagate mail'a, ale nie odpisali.

  Bo niby jak tu zdiagnozować HDD tym programikiem, kiedy przy pracy z danym HDD prog. wariuje?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.