Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 15 marca 2001 
    

Pierwsza biblioteka SONY


Autor: DYD | źródło: Alstor | 12:41
Firma Sony rozszerzyła swoją ofertę o pierwszą bibliotekę taśmową. Jest to urządzenie AIT Library 304. Zastosowano w nim napędy, wykorzystujące opracowaną przez Sony technologię AIT. Standardowo biblioteka wyposażona jest w dwa napędy, posiada również wbudowany magazynek na 10 taśm i dwa wymienne magazynki, co daje razem 30 kaset. Przy średniej kompresji 2,6:1 (uzyskanej dzięki wykorzystaniu nowoczesnego algorytmu kompresji danych ADLC) maksymalna pojemność biblioteki może wynieść 3.9 TB przy transferze osiągającym 172 GB/h. Biblioteka oferowana jest jako urządzenie wolnostojące lub w wersji rack mount 5U.

Urządzenia zbudowane w oparciu o technologię AIT charakteryzują się bardzo szybkim dostępem do danych. Osiągnięto to m.in. dzięki zastosowaniu opracowanej przez Sony technologii MIC (Memory-in-Casette). Polega ona na wykorzystywaniu danych zapisanych we wbudowanym w taśmę chipie, dzięki czemu w poszukiwaniu konkretnej informacji napęd nie musi przeszukiwać całej taśmy. Biblioteka posiada również wbudowany czytnik kodu kreskowego, kieszeń podawania i wyjmowania kaset oraz system zdalnego monitorowania.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.