Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 22 czerwca 2004 
    

12 nowych Seagate'ów raz jeszcze


Autor: DYD | 13:12
(3)
Premiera już miała miejsce 16 czerwca, tym razem jednak szersze info plus zdjęcia "małego" - ale tylko pod kątem cali - dysku Seagate'a z rodziny ST1 przeznaczonego dla aparatów cyfrowych, czy playerów MP3, zrobione podczas dzisiejszej konferencji prasowej firmy Seagate. Seagate m.in. zamierza swoje 1-calowe dyski montować w odtwarzaczach Apple'a. Wróćmy teraz do całej, nowej "rodzinki", która wejdzie do sprzedaży w 3 i 4 kwartale tego roku.

Firma Seagate do swojego portfolio wprowadza nową linię produktów przeznaczonych dla aplikacji od odtwarzaczy MP3, aż do nagrywarek DVR oraz innych urządzeń elektroniki konsumenckiej, notebooków, komputerów stacjonarnych, serwerów oraz centrów danych korporacji. Grupa nowo wprowadzonych dysków twardych zawiera 1-calowy dysk twardy o pojemności 5 GB, rozwiązania 2,5- i 3,5-calowe, z interfejsem Serial ATA, SAS, Fibre Channel, działającej z prędkością 15 000 obrotów na minutę z pojemnościach do 500 GB.

"Wprowadzając nowe produkty na rynek firma Seagate rozwija model biznesowy oparty o posiadanie własnej technologii, zaawansowany proces produkcji oraz zdolności sprostania wymogom globalnych klientów," powiedział John Donovan, wiceprezes TrendFOCUS, kalifornijskiej firmy badającej rynek. "Zakończone sukcesem wprowadzenie nowych produktów pozwoli firmie Seagate zdobyć około 97 % możliwego rynku dysków twardych. Przewiduje się, że rynek dysków twardych wzrośnie z 261 milionów sztuk sprzedanych w 2004 roku do 380 milionów sztuk w 2004 roku."

Seria ST1
Seria dysków firmy Seagate ST1 jest pierwszą linią 1-calowych dysków twardych o pojemnościach 2,5 GB oraz 5 GB. Dyski twarde serii ST1 są rozwiązaniem dla kieszonkowych odtwarzaczy muzyki, cyfrowych kamer, cyfrowych odtwarzaczy wideo. Firma Seagate przebudowała 1-calowy dysk twardy w taki sposób, aby zakresem wydajności, poziomem niezawodności, czasem pracy baterii oraz kosztami konkurować z urządzeniami pamięci flash.


(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)


Seria DB35
Dysk twardy z serii Seagate DB35 jest 3,5-calowym urządzeniem przeznaczonym dla elektroniki użytkowej m.in. dla cyfrowych nagrywarek wideo oraz dla innych aplikacji domowych centrów medialnych. Dyski z serii DB35 cechuje duża pojemność urządzenia - do 400 GB.

Barracuda 7200.8
Nowa seria Barracuda 7200.8 jest rozszerzeniem najbardziej popularnej linii dysków przeznaczonych dla segmentu konsumpcyjnego. Dyski Barracuda umożliwiają rdzenne kolejkowanie komend (NCQ) i wspierają wszystkie technologie stosowane obecnie w komputerach stacjonarnych, m.in. Intel Hyper-Threading. Dyski twarde Barracuda 7200.8 umożliwiają szybki transfer danych w systemach serwerów poziomu podstawowego SATA oraz w domowych centrach medialnych. Napędy Barracuda 7200.8 są dostępne w pojemnościach do 400 GB.


(kliknij, aby powiększyć)


Seria NL35
Seria dysków Seagate NL35 stanowi nową propozycję dla zaawansowanych klientów korporacyjnych. Dyski NL35 są ekonomicznym rozwiązaniem pamięci masowej o dużej pojemności, zaopatrzonym w interfejs Fibre Channel. Dyski NL35 idealnie nadają się dla infrastruktury opartej o interfejs Fibre Channel w aplikacjach umożliwiających tworzenie kopii zapasowych oraz dla magazynowania danych nie będących krytycznymi z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Seria NL35 posiada pojemność do 500 GB.

Momentus 5400.2 oraz 7200.1
Najnowsze generacje popularnych dysków twardych przeznaczonych dla notebooków. Dysk Momentus 5400.2 oferuje zwiększoną pojemność urządzenia poprzez instalację dwóch talerzy o gęstości zapisu 50 GB na jeden talerz, o całkowitej pojemności do 100 GB. Nowa linia dysków Momentus 7200.1 Seagate przeznaczonych dla notebooków to napędy o prędkości 7200 obrotów na minutę. Został w nich zainstalowany silnik z łożyskiem hydrodynamicznym Seagate Softsonic. Dyski twarde Momentus definiują na nowo rozwiązania mobilne, charakteryzujące się niskim poziomem zużycia baterii oraz wysokim poziomem odporności na wstrząsy 800G.


(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)


Dysk Cheetah 15K.4
Dysk firmy Seagate - Cheetah 15K.4 - jest czwartą generacją zaawansowanych urządzeń przeznaczonych dla systemów korporacyjnych. Dysk Cheetah 15K.4 jest dostępny w pojemnościach do 147GB i jest pierwszym rozwiązaniem na rynku informatycznym charakteryzującym się prędkością 15000 obrotów na minutę o średnim czasie pomiędzy awariami (MTBF) 1,4 miliona godzin.


(kliknij, aby powiększyć)


Dysk Cheetah 10K.7
Rozwiązanie Cheetah 10K.7 jest pierwszym 3,5-calowym dyskiem charakteryzującym się szybkością 10 000 obrotów na minutę oraz średnim czasie pomiędzy awariami (MTBF) 1.4 miliona godzin. Dysk oferowany jest w pojemnościach 73, 147, oraz 300GB.


(kliknij, aby powiększyć)


Dysk twardy Seagate Compact Flash Photo
Nowy dysk twardy firmy Seagate Compact Flash Photo jest dostępny w pojemnościach 2,500MB oraz 5,000MB i jest przeznaczony do współpracy z cyfrowymi kamerami jako 1-calowy interfejs typu Compact Flash. Konsumenci oraz profesjonalni fotograficy mogą wybrać dodatkowe, ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej, umożliwiające kompletowanie zdjęć z wakacji lub z profesjonalnych sesji zdjęciowych bez używania osobnych nośników typu flash.

Zewnętrzny przenośny dysk twardy firmy Seagate
Zewnętrzny, przenośny dysk twardy firmy Seagate jest najmniejszym, z oferowanych przez producentów, rozwiązaniem zewnętrznym przeznaczonym dla desktopów. Nowy 2,5-calowy zewnętrzny dysk ma pojemność 100 GB. Urządzenie jest niewielkie i zajmuje mało miejsca na biurku. Zewnętrzny dysk twardy jest zasilany poprzez łącze USB, charakteryzuje się niskim poziomem zużycia energii, wysoką tolerancją na wstrząsy, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie podróżujących użytkowników, którzy chcą mieć przy sobie cyfrowe dane.

Kieszonkowy dysk firmy Seagate USB2
Kieszonkowy dysk twardy Seagate USB2 jest pierwszym urządzeniem o niewielkich rozmiarach, które mieści się w kieszeni. Dysk jest zabezpieczony specjalnym opakowaniem, które jest tak samo dogodne w użytkowaniu jak nośnik USB. Kieszonkowy dysk twardy jest dostępny w dwóch pojemnościach: 2,5GB oraz 5GB. Urządzenie jest idealne do transportu pamięci masowej oraz do czasowego wykonywania kopii zapasowych dużej ilości danych.


(kliknij, aby powiększyć)


Zewnętrzny dysk twardy firmy Seagate
Firma Seagate wprowadza również popularne rozwiązanie zewnętrznego dysku twardego z większą niż do tej pory pojemnością - 400 GB. Urządzenie jest doskonale zaprojektowane, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, łatwością w użyciu, ekonomicznością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zewnętrzny dysk twardy firmy Seagate został od początku zaprojektowany, aby dostarczyć konsumentom najwyższe standardy technologiczne dostępnie obecnie na rynku dysków twardych.


(kliknij, aby powiększyć)


Ponadto, firma Seagate rozpoczyna sprzedaż 2.5-calowych dysków Savvio, przeznaczonych dla rozwiązań korporacyjnych. Dyski Savvio są dostępne w pojemnościach 36 oraz 73GB i pracują z prędkością 10 000 obrotów na minutę. Rozwiązanie pozwala na redukcję przestrzeni jaką zajmują centra danych oraz całkowitych kosztów ich utrzymania, zapewniając najwyższy poziom liczby operacji na minutę (IOPS) na jeden metr sześcienny.


(kliknij, aby powiększyć)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. WOW (autor: Jozepchine | data: 22/06/04 | godz.: 14:53)
  jestem po glebokim wrazeniem.......
  Z ta marka mam do czynienia od niecalego roku jako domowy uzytkownik i musze przyznac ze spisuje sie calkiem niezle. Technologia kolejoowania jest genialnym rozwiazaniem!


 2. Jedno pytanie ... (autor: sew123 | data: 22/06/04 | godz.: 15:32)
  Kiedy to bedzie w sklepach u nas ??

 3. Jozepchine (autor: RusH | data: 22/06/04 | godz.: 17:48)
  > Technologia kolejoowania jest genialnym rozwiazaniem!

  bo ? nigdy jescze jej nie uzywales a juz jestes pewien ?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.