Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 22 czerwca 2004 
    

Napędy Maxtor MaXLine z funkcjami SATA II


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:15
(4)
Firma Maxtor w trzecim kwartale br. wprowadzi na rynek nowe dyski MaXLine III, charakteryzujące się dużą pojemnością i bezpośrednią obsługą standardu SATA. Jest to trzecia generacja napędów MaXLine, tym razem wyposażona w pierwszy w branży bufor o pojemności 16MB i zaprojektowana zgodnie z korporacyjnym standardem 1 mln godzin bezawaryjnej pracy (MTTF - mean time to failure). Nowe funkcje SATA II to m.in. bezpośrednia obsługa kolejkowania poleceń (NCQ - native command queuing), maksymalna pojemność 300GB, szybkość 7200 obr./min. oraz technologia Maxtor MaxCommand.

Dyski twarde Maxtor MaXLine III mają konstrukcję trójtalerzową i są dostępne w pojemnościach 250GB i 300GB. Dyski zostaną wprowadzone do sprzedaży na początku trzeciego kwartału br. Nieco później dostępne będą modele ATA/133. Napędy MaXLine III objęte są trzyletnią, limitowana gwarancją.

Funkcja NCQ znacznie zwiększa wydajność dysku twardego, umożliwiając pracę wielowątkową oraz przeorganizowanie i efektywne wykonanie maksymalnie 32 poleceń, co zwiększa przepustowość transmisji danych i wydajność systemu. Napędy MaXLine III można podłączać "na gorąco". Ułatwia to klientom korzystającym z macierzy RAID lub innych macierzy dyskowych elastyczne dodawanie i modernizowanie napędu bez przerywania pracy systemu.

Ponieważ dyski SATA mogą zostać zainstalowane w architekturze Serial Attached SCSI (SAS), napędy MaXLine będzie można integrować z napędami SAS. Architektura pamięci masowej Serial in a Box™ zapewnia elastyczność i skalowalność w obrębie jednej obudowy, która może pełnić rolę uniwersalnego modułu konstrukcyjnego do budowania infrastruktury pamięci masowej w centrum przetwarzania danych. Napędy MaXLine o dużej pojemności doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wymagających maksymalnej pojemności przy korzystnej cenie. Można je także dołączać do systemów z napędami SAS, podnosząc w ten sposób wydajność przetwarzania transakcyjnego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. pytania (autor: rmrmg | data: 22/06/04 | godz.: 15:43)
  "Nowe funkcje SATA II to m.in. bezpośrednia obsługa kolejkowania poleceń (NCQ - native command queuing),"
  Znaczy 'normalny' kontroler SATA nanić mi się zda, odnośnie NCQ ?
  "objęte są trzyletnią, limitowana gwarancją."
  W jaki sposób limitowanej?
  Gwarancja obowiązuje do pierwszej awarii sprzętu ;)


 2. kontroler zda sie... (autor: DYD-Admin | data: 22/06/04 | godz.: 16:18)
  ...to sa funkcje zaczerpniete z sata II

  a o limitowana gwarancje pytaj maxtor.com


 3. Re kontroler zda sie... (autor: rmrmg | data: 22/06/04 | godz.: 18:06)
  I NCQ działa normalnie z kontrolerami SATA (nie SATA II) ?

 4. test maxtora (autor: mass | data: 22/06/04 | godz.: 22:39)
  http://www.storagereview.com/...06207B300S0_1.html

  co do kontrolera tam jest napisane


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.