Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 28 czerwca 2004 
    

Modowanie kart serii X800Pro na wersję XT - poradnik


Autor: Lancer | 16:20
(70)
Co prawda o modowaniu kart serii X800Pro na wersję XT było głośno już jakiś czas temu, ale tajemnicą poliszynela była możliwość dokonania zmian tylko na poniektórych kartach. Mod jest prosty. By odblokować 4 potoki, którymi ATI wyróżniło X800Pro od serii XT, potrzebna jest zmiana sprzętowo-programowa. Pewnie wielu z Was słyszało o konieczności połączenia przeciętego mostka kodującego i wgraniu nowego BIOSu. Wszystko całkiem prosto, choć z pewną ingerencją w sprzęt - konieczność zdarcia warstwy izolacyjnej na mostkach i połączeniu ich, może powodować drżenie rąk. Kiedyś to działało. Dlaczego kiedyś? Ano dlatego, że teraz nie zawsze się uda.

Pod tym adresem znalazła się lista chipów zarówno poddających się modyfikacji, jak i niemodyfikowalnych. Ogólnie można ja scharakteryzować tak – zmianom poddaje się niemal każdy chip z 16 tygodnia i niektóre z 11 tygodnia. Inne nie są skore do współpracy. Potwierdzają to moje wizyty na wielu forach. Ludzie z innymi VPU niż z 16 tygodnia mają problemy. Co ciekawe, nie piszą oni, że pojawiają się artefakty po odblokowaniu 4 potoków, ale że mod nie powiódł się - tzn., że po prostu nie udało im się odblokować 4 dodatkowych potoków wcale. Ale okazuje się, że jednak się da... Napięcie rośnie, ale zanim przejdę do sedna niniejszego newsa mały skok w bok.

Rodzina X800 podzielona została na 3 serie. Najsłabsza wersja SE jeszcze nie pojawiła się na rynku. Po środku stoi wersja Pro, a najszybsza jest seria XT. Wersja Pro występuje w dwóch odmianach. Po porostu Pro i Pro VIVO. XT dzieli się na XT i XT Platinum Edition, które z kolei wyróżnia tylko taktowanie. Srerię Pro od XT wyróżniają trzy sprawy - niższe taktowanie, a co za tym idzie użycie słabszych pamięci (2ns), brak układu VIVO i blokada 4 z 16 potoków poprzez przecięcie mostka kodującego ilość aktywnych potoków i użycie zmienionego BIOSu. A co różni wersję Pro VIVO od XT? Ano właśnie. Tu się zaczyna zabawa. Kilka dni temu wpadła mi w łapki taka karta. Produkt Sapphire X800Pro VIVO od XT PE wyróżnia niższe taktowanie i blokada 4 z16 potoków. Okazuje się jednak, że karta jest tak naprawdę wersją XT z zablokowanymi potokami. Użyto tego samego kodera VIVO ATI Rage Theater i takich samych, 1,6ns pamięci Samsunga jak w wersji XT. To jednak nie wszystko. Karta co prawda posiada zablokowane 4 potoki, ale do ich blokady nie użyto lasera. Mówiąc dokładniej - te mostki, które w wersji Pro są przecięte, tu są całe! Zupełnie jak w X800XT. To nie koniec. Karta jest dokładnie na tej samej wersji jądra co X800XT PE.


Widoczny na zdjęciu jest chip X800XT. Zaznaczone ramką literki AD jasno definiują, że chip jest przeznaczony do kart XT. Jak widać w górnym rogu, mostki kodujące potoki są całe. Identycznie wygląda układ X800Pro VIVOTu z kolei chip karty X800Pro. AA oznacza, że chip przeznaczono do stosowania w serii X800Pro. W prawym górnym rogu widoczny ślad lasera który zablokował 4 z 16 potoków.


Wobec tego powinniśmy mieć drogę otwartą do prostej zamiany X800Pro VIVO na X800XT PE - nie trzeba ingerować w rdzeń by odblokować potoki - wystarczy flash BIOSu i użycie oprogramowania od XT'ka, zwłaszcza, że jak napisałem X800Pro VIVO okazuje się być wersją XT z zablokowanymi potokami. Ingerencja sprzętowa nie jest wymagana!

No to flashujemy używając standardowego BIOSu ATI dla X800XT PE dostępnego tutaj. Karta przyjmuje BIOS "bez gadania". Kilka chwil na przeładowanie sterowników (gdyż Windows wykrył nową kartę) i voila! Mamy X800XT PE.

Jest jednak coś więcej. Co prawda niektóre osoby modujące X800Pro bez VIVO na X800XT uaktywniają dodatkowe potoki, ale numer ID karty nie zmienia się. Ma on wartość 4A49 i kart nadal w systemie jest widziana jako X800Pro, tyle tylko że mają 16 potoków i taktowanie jak XT PE. Tu jest inaczej. Numer ID zmienia się na 4A50 i karta widziana jest jako normalny X800XT PE o zegarach 525/575MHz.Mamy więc 100% X800XT PE z naszego X800Pro VIVO gdyby nie jeden "mały szkopuł" - karta ma nadal tylko 12 potoków. Podniosły się taktowania, zmieniło ID karty, ale brakuje 4 potoków. Z takim problemem zgłaszało się wielu użytkowników Pro VIVO, jak i zwykłych X800Pro z rdzeniami po 16 tygodniu, twierdząc, że ich sprzęt się nie moduje. Wydawało się, że nie ma wyjścia. Ale nie ma co panikować, tylko trzeba zacząć kombinować.Nie poddałem się. Zdjąłem radiator i porównywałem rdzeń mojej karty z fotkami tej modowalnej z 16 tygodnia i 16 potokowej wersji XT. Mój rdzeń niczym nie różnił się od tego z XT, czy też modowalnego Pro. Takie samo ułożenie rezystorów, ten sam nie przecięty mostek co w XT. Żadnych dodatkowych połączeń. Tak samo, a jednak inaczej, bo brakuje 4 potoków. Wniosek prosty - karta nie może być zablokowana na poziomie sprzętowym. Pozostaje inny BIOS. I tu jest problem. W sieci nie ma innego BIOSu do X800XT, niż ten wydobyty z kart Build By ATI z maja tego roku, a wszyscy używają tego samego BIOSu do modingu. Przejrzałem witryny innych producentów w poszukiwaniu innego BIOSu. Co się okazało? Wielu z partnerów ATI ma na rynku już karty X800Pro, ale niewielu wprowadziło jeszcze X800XT. BIOSów do Pro jest kilka, a tych do XT jest jeden. Problem jest też inny. Mało kto udostępnia do pobrania BIOSy do swych kart graficznych. Producentów to czyniących można policzyć na palcach jednej ręki. Co więcej okazało, że w sprzedaży znajdują się tylko X800XT od ATI i Visionteka. Na inny BIOS nie ma więc co liczyć do chwili rozszerzenia rynkowej oferty o innych producentów. Pozostaje czekać, aż ktoś zgra BIOS z takiej karty i upowszechni.

Jednym z niewielu dających możliwość pobrania BIOSu do swych kart graficznych jest Gigabyte. I faktycznie - są 3 BIOSy do X800Pro, ale do XT nie ma jeszcze żadnego, bo karty nie ma w sprzedaży. Ostatnia nadzieja prysła i odłożyłem myśl o 16 potokach na bok.

Jednak przypadkiem wszedłem na przebogatą w soft stronę Station Drivers, a ta doprowadziła mnie do BIOSu, którego wcześniej nie zauważyłem. Na stronie Gigabyte leży sobie bowiem do pobrania BIOS do karty o symbolu r80x256v. Jak to możliwe, że wcześniej go przeoczyłem? Ano dla tego, że jest to BIOS do karty X800XT, ale na szynę PCI-Express. Niezrażony pobrałem program i stanąłem przed problemem - wgrywać czy nie? Przecież mam kartę AGP, a to BIOS do PCI-Express. Dodatkowo wcześniejszy plik binarny ATI miał mniejszy rozmiar niż nowy! Plik na stronie Gigabyte zawiera nie tylko BIOS, ale i program flashujący. Użyłem odpowiedniego parametru i wgrałem BIOS. Chwila grozy czy sprzęt wstanie... wstał. Windows się załadował i wykrył od nowa kartę. Dalej był to X800XT, ale BIOS zawiera nowy numer ID definiujący producenta - Gigabyte. Szybki rzut oka na program diagnostyczny i .... nie wierze oczom. Jest 16 potoków! A więc niemożliwe stało się prawdą. Następny krok to sprawdzenie poprawności działania wszystkich 16 potoków. Tu mnie czekała niespodzianka -3D Mark 03 nie był w stanie wykryć kilku funkcji 3D i odmówił współpracy. CodeCreatures z kolei nie wyświetlało niektórych obiektów i generowało błędy typowe dla karty z uszkodzonymi potokami.

Koniec myślałem. Mam 16 potoków, ale co mi z nich? Są niesprawne. Wgrałem ponownie BIOS ATI od X800XT mając w nadziei, że to wina użycia BIOSu do karty z innym złączem. BIOS ATI nie robił problemów. Ponowna reinstalacja sterowników i ... dalej jest 16 potoków - na BIOSie, który wcześniej dał mi tylko 12. Ponownie dla testu 3D Mark - to samo. Nie chce działać. CodeCreatures... to samo - brak tekstur i błędy. Ale poszedłem dalej - 3D Mark 2001 działał bezbłędnie. FarCray uruchomił się, ale kolory były pomieszane, choć artefaktów nie było. Collin 4 nie uruchomił się i się zawiesił. LockOn nie nakładał niektórych tekstur. Klapa...I już zabrałem się za poszukiwanie BIOSu do X800Pro, aż myszka omsknęła mi się na pasek zadań. Siedzi tam sobie program ATI Tray Tools, który daje szybki dostęp do funkcji sterownika. Okazało się, że mimo przeładowania kilkukrotnego driverów, ten trzyma jeszcze stare predefiniowane ustawienia i mimochodem zmienia rejestr. Nie mając wiele nadziei zresetowałem ustawienia programu. I jakież było moje zdziwienie, gdy nagle wszystko zadziałało. Żadnych problemów, żadnych artefaktów. W końcu mój X800Pro VIVO stał się tym, czym miał być pierwotnie - X800XT PE.Wniosek? Prawdopodobnie oryginalny BIOS ATI w najnowszych kartach nie operuje na komórkach BIOSu odpowiedzialnych za kodowanie ilości potoków. Omija je i dlatego mimo programowania sprzęt ciągle nie widzi 4 dodatkowych potoków. BIOS Gigabyte, zawiera te informacje i programuje całą pamięć EEPROM. Wskazuje na to też większy rozmiar BIOSu. Jest też możliwość druga - program flashujący Gigabyte'a sięga tam, gdzie program ATI nie zagłębia się.

Całą procedurę wykonywałem tylko raz. Nie wiem czy działa na innych kartach i czy osoby które dotychczas nie mogły uaktywnić 4 potoków teraz tego dokonają. No i czy te potoki okaż się sprawne. Inna sprawą jest, że nie spotkałem się jeszcze z opinią - tak odblokowałem i mam 16 potoków, ale 4 są niesprawne. Zawsze jeśli się odblokuje, to już działa. Choć oczywiście może się mylę...Należy przekonać się o tym samemu.

Najważniejsze jednak, że karty Pro VIVO można przerobić bez dłubania w drogim sprzęcie, czego nie da się wrobić w kartach bez VIVO. Nie trzeba zdrapywać izolatora i łączyć czegokolwiek. W tej chwili na rynku są obecne po prostu karty X800XT PE z rdzeniami AD zdegradowane do wersji X800Pro VIVO. Oczywiście może być kwestią czasu, aż pojawią wersje Pro VIVO na 2ns pamięciach i rdzeniach w wersji AA.

Uff mały poemat wyszedł, więc by wyłuskać najważniejsze kroki, skrócona procedura (robisz to na własne ryzyko, redakcja TwojePC.pl nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje):
 1. Jeśli posiadasz X800Pro - zdejmij radiator, zdrap ostrożnie izolator na pinach i połącz przecięty mostek lakierem elektroprzewodzącym. Jeśli mostek nie jest przecięty to masz problem z głowy
 2. Wgraj BIOS do X800XT od ATI ściągając go z tej strony. Ściągnij program flashujący ATI. Wgraj BIOS używając parametru: flashrom -p 0 nazwa_pliku.rozszeżenie -f
 3. Wejdź do systemu operacyjnego i sprawdź ile masz potoków. Jeśli program ATI Tool pokaże 16 to już masz spokój. Jeśli 12 - zapraszam dalej
 4. Wgraj BIOS Gigabyte przy użyciu ichniego programu flashującego.
 5. Wejdź do Windowsa i sprawdź ile masz potoków - jeśli 16 to możesz być dobrej myśli.
 6. Wgraj ponownie BIOS ATI do X800XT i sprawdź ile masz potoków.
 7. Przetestuj kartę pod kątem sprawności dodatkowych potoków. Weź pod uwagę fakt, że jest ona teraz taktowana także wyższymi zegarami (525/575 zamiast 475/450) więc będzie się mocniej grzała.
 8. Ciesz się posiadaniem w pełni sprawnego X800XT :)
Oczywiście możliwe jest pominięcie niektórych punktów z powyższego poradnika. Kilka kroków może okazać się zbędnych. Nie daje też pewności, że opisane działanie odniesie skutek na innych kartach. Podkreślam - dokonałem tego tylko na mojej karcie. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne niepowodzenia. Robicie to na własne ryzyko. Mam też nadzieję, że na ewentualne zmiany zdecydują się osoby o wysokim poziomie wiedzy i wyobraźni. Jeśli masz jakieś wątpliwości nie rób tego, bo ja reklamacji nie uwzględniam.

Zdjęcia chipsetów karty X800Pro i X800XT zostały wzięte ze strony www.pcunleash.com


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No nieźle ... Ciekawe czy nVidie tez da sie odblokowac (autor: NimnuL-Redakcja | data: 28/06/04 | godz.: 10:54)
  GF6800@6800Ultra ...

  Hmmm czy ATi robi to celowo? Dla rozglosu? Wiekszej popularności? W sumie dzieki modowalnym R9500 nastąpił niezły boom i ruszyła sprzedarz Radeonow jak ciepłe bułeczki . . .


 2. Czyli że... (autor: Matriks_1111 | data: 28/06/04 | godz.: 11:07)
  ... Jeśli mam do kupienia grafę Sapphire X800 PRO VIVO (obojętnie który tydzień) to mam po prostu X800 XT PE z zablokowanymi 4 potokami ??

 3. znaczy sie (autor: rapra | data: 28/06/04 | godz.: 11:15)
  tak, czyli oczywiscie.
  A ATI robi to nie dla rozglosu, tylko dla nas.
  NimnuL: najprawdopodobniej nie, bo NV powiedziala ze sie da ale potoki na pewno nie beda dzialac. poza tym 6800=DDR1, 6800Ultra=DDR3 - ale najpierw to sie musza pojawic na rynku zebysmy mogli sprobowac modow


 4. a przed modem... (autor: Sulaco | data: 28/06/04 | godz.: 11:20)
  ile fps3dsmarkow? ;P

 5. tak jeszcze tylko.... (autor: korall | data: 28/06/04 | godz.: 11:51)
  2349pln no i kupie ta karte :D kogo w polsce stac na takie wydatki do kompa??

  ps. cena z dzisiaj komput*****


 6. No jasneee! (autor: gop13 | data: 28/06/04 | godz.: 11:53)
  próbowałem w sklepie komputronika wstawić komentarz z zapytaniem czy prawdą jest, że Sapphire X800Pro VIVO ma pamięci 1,6ns, ale nie puścili tego - jak kupiłem kartę, ale nie w komputroniku okazało się, że istotnie są to pamięci 1,6ns - no to się podjarałem i zaraz będę flash'ował.

 7. Tez racja rapra... (autor: NimnuL-Redakcja | data: 28/06/04 | godz.: 11:57)
  faktycznie. . . pozdrawiam

 8. Czyli że... (autor: Matriks_1111 | data: 28/06/04 | godz.: 11:58)
  ... każda grafa Sapphire X800 PRO VIVO daje się zmodować na XT ??

 9. [;..;] (autor: GesTee | data: 28/06/04 | godz.: 13:35)
  4. Wgraj BIOS Gigabyte przy użyciu ichniego programu flashujacego.

  mala literówka
  ale texcik miodzio pozatym


 10. hmm... intresting (autor: sebna | data: 28/06/04 | godz.: 14:32)
  Posiadacze - piszcie czy sie udało i gdzie kupowaliscie - bede wam niezmiernie wdzięczny.
  ----------------------------------------------

  Text pozytywny ale zakręcony jak słoik na zime... a może to dla tego, że dopiero wstałem i kombinuje jak tu wykręcić 2300zł :(

  Pozdrawiam


 11. Czy to prawda... (autor: Matriks_1111 | data: 28/06/04 | godz.: 14:32)
  ...że każdy Sapphire X800 PRO VIVO ma pamiątki 1.6 ns ??

 12. 2220 PLN (autor: gop13 | data: 28/06/04 | godz.: 15:05)
  http://www.computer.istore.pl/ - to tam pierwszy raz przeczytałem, że VIVO ma pamięci od XT

 13. Kombinowac (autor: Lancer-Redakcja | data: 28/06/04 | godz.: 16:36)
  Jak sie dobrze czlowiek zakreci, to sprowadzi sobie taka karte za 1600zl. W koncu za oceanem niemal kazdy znajdzie jakies znajomosci :)
  Na ebay widzilem kilka razy jak takie karty szly za 350$.


 14. Matriks (autor: Lancer-Redakcja | data: 28/06/04 | godz.: 16:37)
  Obecnie z 98% pewnoscia odpowiem ze TAK.

 15. Hmm... (autor: Matriks_1111 | data: 28/06/04 | godz.: 17:23)
  ... to nic tylko biec do sklepu i zakupować X800 PRO VIVO !!!

 16. Martwy link (autor: Olqo | data: 28/06/04 | godz.: 17:50)
  Ten link coś nie działa: http://www.xtremesystems.org/forums/post465986

 17. super! :) ATI daje rade :) (autor: Auror | data: 28/06/04 | godz.: 17:56)
  ja się ciągle cieszę moim R9500@Pro! :D

 18. Olqo .... (autor: DYD-Admin | data: 28/06/04 | godz.: 18:28)
  ...link juz poprawiony...

 19. Działa (autor: Rudi | data: 28/06/04 | godz.: 18:43)
  Niedawno kupiłem Sapphira X800 Pro VIVO. Sprawdziłem tylko kości pamięci i zabrałem się za modowanie. Wykonałem i poszło. 16 potoków, rdzeń chodzi na 560, pamięci na 1120. Wypas na całego. W ustawieniach domyślych karty 12500 "marków". Dzięki DYD i bez urazy za wcześniejsze zatargi. P.S. Pikawa mi pikała, że aż strach ale działa i warto się w takie coś bawić. Czysty zarobek. No i satysfakcja.

 20. Rudi (autor: RusH | data: 28/06/04 | godz.: 19:42)
  jaja sobie robisz? czysty co ? zaplaciles > 2 TYSIACE zlotych za karte grafiki do GIER , to STRATA czasu i pieniedzy a nie zarobek.

 21. RusH ... (autor: DYD-Admin | data: 28/06/04 | godz.: 19:51)
  ... nie polemizuj w kwestiach, w ktorych sie nie poruszasz, to nie jest sprawa zysku-straty, to nie Gielda... te karty nie sa dla Ciebie, wiec po co sie wypowiadasz? to nie Twoj segment, a sio...

 22. Potoki!!! (autor: gop13 | data: 28/06/04 | godz.: 21:00)
  Powyższa metoda odblokowuje potoki i to na dobre! U mnie po wgraniu starego starego BIOS'u nadal mam (wg ATITool) 16 :-) Wynik w 3DMarku03 w porównaniu z 12 potokami jest o ok. 1000 pkt. lepszy - przyrost wydajności o jakieś 10 - 12%. Wszystko wskazuje na to, że ATI na siłę zablokowało dodatkowe potoki w kartach VIVO - niestety moja karta nie wyrabia ustawień XT :-(

 23. gop13 (autor: Lancer-Redakcja | data: 28/06/04 | godz.: 21:17)
  A jaka masz karte? Pierwszy raz slysze by Pro nie chcial chodzic na taktowaniach XT!

 24. DyD niee (autor: RusH | data: 28/06/04 | godz.: 22:58)
  to Rudi nie ma pojecia co to jest "czysty zarobek". Co do "te karty nie sa dla Ciebie, wiec po co sie wypowiadasz?" ... rece opaadja. Sprzedaje takie karty, wiec czemu maja nie byc dla mnie ? Ja po prostu jestem rozsadnym czlowiekiem i nie oklamuje siebie mamroczac mantry "przerobilem karte warta 2k zl, ale na tym zarobilem" :DDD . Komputer to KOSZT. Nie inwestycja, nie lokata .. KOSZT !.

 25. Nieżle (autor: Crash_Override | data: 28/06/04 | godz.: 23:19)
  niektórzy to mają nerwy ;D wgrywać bios PCI Express do karty AGP respect

 26. Lancer (autor: gop13 | data: 28/06/04 | godz.: 23:59)
  Spoko - przypuszczam, że problem tkwi w mocno podkręconym kompie: PIV 2,4@3,0Ghz. Czyli szyna 250Mhz (+25% od nominalnej) co dla AGP daje jakieś 83Mhz zamiast 66Mhz - i pewnie tu leży problem. Co ciekawe raczej jestem pewien, że to pamięć karty, a nie GPU daje "ciała". Karta w 2D chodzi na ustawieniach XP, ale w 3DMarku03 staje na pierwszych klatkach i wtedy VPU Recover ją resetuje. Aha - mam Spphira z VIVO.

 27. RusH... to przykro mi ze Ci nie stac LOL :DDDD (autor: Bill | data: 29/06/04 | godz.: 03:27)
  2000 to jest dużo?? LOL

  Widzisz Ty kupisz bułke w sklepie i bedziesz się zastanwiał czy zwiążesz koniec z kończem a ja qpie 10 takich kart i mi to różnicy nie zrobi i co ty na to?

  Trzeba się umieć w życiu ustawić, a jak nie umiesz to nie pisz co jest STRATĄ czasu
  misiu bo wygląda na to, że swoim czasem nie najlepiej gospodarowałeś...

  Ale spoko to już zostało nazwane takie zachowanie określanie jest mianem Pies
  Ogrodnika i w naszej ojczyznie występuje dość często.

  Mówiąc krótko i dosadnie nie Tobie BURAKU oceniać co jest stratą czasu i głupotą. Zarób troche kasy o ile potrafisz i się nią ciesz o ile potrafisz w co wąpie...


 28. Dobra... (autor: Matriks_1111 | data: 29/06/04 | godz.: 07:58)
  ... jeszcze tylko jedna kwestia - czy po takim podkręceniu z PRO -> XT wystarczy standardowe chłodzenie ?? Czy może np. warto zainwestować w nową grafę, taką jak np. Zalman ZM80C-HP lub ZM80D-HP (oczywiście z dodatkowymi radiatoraki na pamięci i wiatrakiem ZM-OP1)

 29. Bill (autor: Dabrow | data: 29/06/04 | godz.: 09:33)
  Burakiem jesteś Ty i to maksymalnym. Większego słomiarza nie widziałem już dawno. PEwnie latasz po swojej wsi i szpanujesz ruską podróba złotego Rolexa. Bo na tym polega wg. Ciebie bycie nie-Burakiem. ROTFL! Idź swoje kompleksy intelektualne leczyć wśród braci karczków na jakiejś siłowni.
  Rush ma rację. A Twój wywód i jego obrażanie jest po prostu żałosne. A może ze mną chesz się zmierzyć? Też mnie stać na kilkanaście takich kart, bez problemu - tylko powiedz mi po ch..a? 100% zgodności z Rushem. Podnosić swoje ego kartami grafiki? Masz problemy? Poszukaj dobrej kliniki - impotencję można wyleczyć, zwłaszcza jak się ma tyyyyle kasy i umie gospodarować czasem... LOLku jeden (((-:


 30. [;..;] (autor: GesTee | data: 29/06/04 | godz.: 09:57)
  Bill the kozak ;b
  i jakis skoromny
  jednak tu mozna pisac
  co sie chce i jak sie chce
  jednak problem w tym ze
  przez takie wypowiedzi nieosiagasz
  niczego prócz pogardy wsrod uzytkownikow
  TPC i TPCB


 31. GesTee (autor: Dabrow | data: 29/06/04 | godz.: 11:07)
  dobrze to ująłeś. Można napisać wszystko - trzeba tylko wiedzieć jak.... ((-:

 32. Bill (autor: RusH | data: 29/06/04 | godz.: 13:21)
  Bill lol, nie znasz mnie wiec po co takie wypociny ad hominem ? Gdybys jeszcze zrozumial moja wypowiedz to moze bym z toba podyskutowal.

 33. Uderz w stół a nożyce się odezwą... (autor: Bill | data: 29/06/04 | godz.: 13:30)
  Ten text miałe umyślnie charakter prowokacyjny... ale skoro już piszesz o niskiej inteligencji to Ty Dabrow tego nie zauważyłes i dałeś się wciągnąć choć nie do Cibie pisałem (obrońca zwięrzat normalnie).

  Napisałem go po to żeby uświadomić jak ten świat jest skonstruwany. On mnie obraż swoimi wywodami pisząc, o głupocie i stracie czasu ale może to zrobić jedynie anonimowo bo w innej sytuacji posłuchaj co się dzieje z koloegą RusHem.

  Ja przyjde do niego do sklepu (pisze, że sprzedaje te karty) i będe chciał wydać u niego dajmy na to 5000tys zł a co tam 500zł i ten sam RusH WYLIŻE MI DOOPE do czysta... rozumiesz?

  Takimi ludżmi gardze bo to są właśnie komplesky. Jego boli, że mnie stać na taką karte więc pisze jakieś głupoty na forach ale jak się z nim spotkasz twarzą w twarz to się do Ciebie usmiecha mówiąc krótko gotowy jest zrobić loda za kilka złotówek. Takich ludzi się kupuje a to najniższy gatunek... FE

  Pozdrawiam


 34. No wiesz... (autor: Matriks_1111 | data: 29/06/04 | godz.: 14:00)
  ... Bill rozumiem, że masz kupę forsy, ale nie każdy śpi na forsie, jedni mają jej mniej inni więcej, ale jedno jest pewne - nikt, ale to absolutnie nikt, nie lubi jak druga osoba się przechwala. Pozatym mówisz, że ..."gotowy jest zrobić loda za kilka złotówek"... Powiem Ci tylko, że nie wszyscy tacy są - może i masz rację, są tacy ludzie, tyle że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy mają choć trochę godności i honoru !!!

 35. ... (autor: Bill | data: 29/06/04 | godz.: 14:43)
  Matriks_1111 - oczywiście masz racje. Są ludzie, którzy cechuje godność i honor ale jabym do nich RusHa nie zaliczał. Powód jest bardzo prosty - jest ograniczmy o czym świadczy zupełny brak wyobraźni poparty chamską wypowiedzią.

  Dlaczego brak wyobrażni - wybacz ale w jego innych posatch można poczytać o tym jak się interesuje kartami graficznym z innej pólki cenowej co więcej chce je podkręcać i zyskać na tym ale jak ktoś ma więcej kasy i mozę kupić leszą karte to już jest źle to już jest GŁUPI i MARNUJE czas. Brak szerszego spojrzenia na problem to normalne ogranicznenie tacy ludzie nigdy niczego nie osiagają bo nie widzą dalej niż koniec swojego nosa.

  Spraw druga oczywiśćie, że nikt nie lubi jak się inni przechwalają ale to nie było przechwalanie tylko argument (co do tego że mam kase- w fornie dopasowanej do jego wypowiedzi) bo ja jego ograniczinej wyobrąźni chciałem uświadomić, że jak kotoś ma 10xtyle co on to go satć na 10x droższą rzecz i to wszystko (to zjawisko nazywa się skalą i jest znane od Starożytności ale Polakom sprawia do tej pory spore problemy :)... ale on tego nie kuma (co więcej gdyby odebral odpowiednie wykszatlcenie to rozumiał by, że obrót pieniadz jest potrzebny w gospodarce).

  Czy przechwalaniem było by stwierdzenie z ust Bill Gatesa np, że jest bogaty NIE to jest fakt i tylko Polak mógł by go posoadzić o przechwalanie.

  Powiem tak takich ludzi jak Rush omijam szerokim łukiem bo to tylko problemy... zawiść i ograniczenie - to takie przykre.


 36. No cóż... (autor: Matriks_1111 | data: 29/06/04 | godz.: 15:11)
  ... może i masz rację - ale myślę, że co jak co, ale mogłeś dla siebie zatrzymać swoje przemyślenia - komu jest potrzebna taka mała prywatna wojna ?? Tylko atmosferę się tym psuje - ot co, wakacje są - po co się stresować z tego czy innego powodu. A publiczną obrazę - zarówno z jednej jak i drugiej strony - wytłumaczyć można tylko brakiem sensownych argumenów dla uzasadnienia swojego stanowisa. Także co jak co, ale ja ten spór uznaję za bezcelowy :)

 37. pytanko!!!! (autor: bocian | data: 29/06/04 | godz.: 15:32)
  nie mozna sciagnac biosu od gigabyta morze ktos pomorze

 38. hmmm (autor: Dabrow | data: 29/06/04 | godz.: 15:57)
  wiesz, kultura osobista to taka delikatna sprawa. Albo się ją ma albo nie. Dziwne - ale Bill Gates jakoś się chyba nie przechwala ile ma kasy. Nie robi tego też królowa brytyjska - wszyscy zaś wiedzą że są to ludzie majętni. Po prostu na pewnym poziomie ludzie nie wpadają na forum i na dzień dobry pieprzą ile oni mają kasy a ktoś kto nie ma to jest burak. Bo wciąż podtrzymuję Bill'u - sam jesteś burakiem - słoma Ci z butów wyłazi frontem, piątami i dziurami w podeszwie. Tyle ode mnie.
  Piszesz o godności i honorze oraz chamstwie (rzekomym RusHa) - zastanów się czy Ty w ogóle wiesz cos o tych pojęciach. Bo Twoje wywody są żałosne. Zgodnie z tym co piszesz o kupowaniu w sklepie - mam rozumieć że gardzi i uważasz za psychodziwkę każdego kto coś sprzedaje i chcąc Ci to zarekommendować i sprzedać będzie się do Ciebie uśmiechał.... Rozumiem że masz wprawę w kupowaniu takich ludzi. Z Twojej wypowiedzi można wyciagnąć wniosek że kupujesz sobie wszystko. Przyjaciół pewnie też (bo nie wygląda żebyś potrafił ich pozyskać kulturalną dyskusją).... No cóż.... Powodzenia na dalszej drodze życia... ((-:
  NIe zgub się tylko w tej otchłani własnego bogactwa. Jeśli zaś nie podobają Ci się Polacy i się wstydzisz swojego obywatelstwa - to jazda - zmień je sobie (chyba Cię na to stać) i nie będziesz musiał pitolić jacy są Polacy, a jacy nie. Mam wrażenie że kompleksy to właśnie Ty masz i takimi głupimi tekstami je okazujesz.
  Matriks ma rację. Spór jest bezcelowy. Bo zamiast o kartach graf. gadamy tu totalnie OT... Miłych wakacji tym którzy je mają ((-;


 39. BOCIAN (autor: gop13 | data: 29/06/04 | godz.: 17:15)
  to jest właściwy link:
  http://tw.giga-byte.com/...e=article&sid=10205


 40. :))) (autor: bocian | data: 29/06/04 | godz.: 19:11)
  śliczne dzięki

 41. się porobiło... (autor: Bill | data: 29/06/04 | godz.: 20:58)
  Na początkek poweim poraz kolejny, że zgadzam się z Matriksem. Dlasza, w sumie, cała dyskusja jest bezcelowa i bezsensowna. Ale niestety poczęści w brew sobie będe ją kontynował bo bardziej niż obrazy (kłaniam się RusH) nie znosze ludzkiej bezdennej głupoty. Tą tępie zawsze i wszędzie... to tak moja mała prywatna krucjata.

  Dabrow nie podejrzewałem Cię aż o taki text... ale pokolei.

  Widzisz jedyny wniosek, który mi przyszedł na myśl po przeczytaniu Twoi wypocin to czy ten gość naprawde nie rozumie moich textów (czyli ma ograniczone myslenie) czy może uprawia demagogie ale Myster Leppper i umyślnie wypacza kazde zdanie żeby brzmiało tak jak chce?

  Niestety doszedłem do wnisoku, że jesteś inteligenty inaczej.. co zaraz Ci udowodnie (ale i tak pewno tego nie zrozumiesz).

  "ale Bill Gates jakoś się chyba nie przechwala ile ma kasy" chyba??? nie wiesz to nie pisz misiu bo się ośmieszasz.

  "królowa brytyjska" - chyba coś Ci się pomieszało z fasolką po bretońsku - jesli już to królowa Wielkiej Brytani a pozatym to ile razy się z nią widziałes, ile czytałes jej wypowiedzi i co o niej wogóle wiesz? Bo gdybyś coś wiedział to byś napewno słyszał o tym, że jedyny zastrzeniem jakie mają brytyjczyc do monarchi to fakt, że zyje bardzo wysatwnie i kosztownie.

  "gardzi i uważasz za psychodziwkę każdego kto coś sprzedaje i chcąc Ci to zarekommendować i sprzedać będzie się do Ciebie uśmiechał...." a gdzie ja coś takiego napisałem pokaż mi prosze. Ja jednynie pisze o koledze Rushu który na formu pisze, że jestes głupi jak kupujesz taka karte i marnujesz czas a w sklepie bedzie się szczerzył i ci prawił komplemnty - co więcej bedzie Cie zachecał argumentując ze to wspanialy zakup - to jest obłuda.

  "Z Twojej wypowiedzi można wyciagnąć wniosek że kupujesz sobie wszystko" a to w którym miejscu? tzn mozna wszystko wywnioskować trylko to świadczy o poziomi intelektualnym wnioskujaćego czyli Twoim.

  "bo nie wygląda żebyś potrafił ich pozyskać kulturalną dyskusj" - ja nie zaczolem tej dyskusji co wiecej zostałęm obrazony prze rusha (on ja zacząl). Ja jedynie dopasowałem poziom przekazu do odbiorcy.

  "Powodzenia na dalszej drodze życia" - a dziękuje, dzękuje ale mi się bardzo dobrze powodzi.

  "Jeśli zaś nie podobają Ci się Polacy i się wstydzisz swojego obywatelstwa - to jazda - zmień je sobie (chyba Cię na to stać) i nie będziesz musiał pitolić jacy są Polacy, a jacy nie" - a gdzie ja cos takiego napsiałęm ? Stwierzdiłęm kilka faktów, ktore są ogólnie znane a ty je tylko potwierdzasz. Prawde mówiac lepiej byś zrobił gdyby Ty się wyprowadził moge Ci to nawet zasponsorwac co Ty na to?

  Kompleksy,, misu Ty poraz drugi piszesz o wsi, słomie i tym podobnych... ja myśle ze każdy to jednoznacznie rozumie.

  Na koniec dodam naucz się pisać w naszym ojczystym języku bo o interpunkcji, składni zdania i akapitach to Ty chyba nigdy nie słyszałes. Jak chcesz, to Ci udziele darmowych korepetycji...

  Pozdrawiam


 42. hahaha (autor: pawel1207 | data: 30/06/04 | godz.: 00:46)
  zaskakujace jest to ze gdy koncza sie komus
  argumenty i zaczyna sam dochodzic do wniosku ze nie ma racji czepia sie czyjejs
  ortografi i interpunkcji dziwne ale co jakas
  klutnia to sie ortografi czepiaja :D


  a co do karty hehe to wam sie udalo szczesciaze 16 potokow za cene 12
  teraz zostaje tylko wytrzasnac z kapelusza
  jedynie 23 banki ....w sumie jetem ciekaw
  ile bedzie kosztowal ten XT u nas

  pozdro


 43. taaa (autor: Dabrow | data: 30/06/04 | godz.: 09:47)
  Misiu złoty Bill'u.... Kto tu przekręca i co ((-:
  Nie chce mi się z Tobą rozmawiać. NIech Ci będzie że ze wględu na moje ograniczenia umysłowe. Żyj sobie zdrowo i ciesz się swoją kasą. Ja się z tego cieszę że ją masz i możesz dzięki temu wiele. Życzę tego każdemu serio - wcale nie mam ochoty zabierać komuś - bo jest bogaty ((-: To fajnie. Niech inni też się bogacą a nie wymawiają bogatszym. Ale niech bogatsi widzą umiar - swoją wypowiedzią tego nie potwierdzasz - przechwałki na temat posiadanego dobra świadczą raczej o wsiowości.... Rozumiesz?
  I tyle co Ci napiszę. Bo reszta to stek bzdur. Ciężko zneleźć jakieś konkretne argumenty do takiego pitolenia.... Cześć!


 44. Powiedzcie mi tylko... (autor: Matriks_1111 | data: 30/06/04 | godz.: 10:11)
  ...dlaczego swoje problemu musicie tu - w tych komentarzach - roztrząsać. Weźcie sobie swoje nr GG czy czego tam używacie, a nie tutaj ludziom atmosferę psuć :P

 45. walka Hektora z Achillesem :-) (autor: Hamlet | data: 30/06/04 | godz.: 12:09)
  PAX Panowie PAX

 46. DO BILL (autor: Michael1916 | data: 30/06/04 | godz.: 15:15)
  Tak jak to ktos kiedys trafnie okreslil: Bill - srodki finansowe jakie dostaly sie w Twoje rece znacznie przeroslyTwoja kulture...Jestes zwyklym burakiem, ktoremu sloma z butow wystaje. Nie pisze tego bynajmniej z zazdrosci, o co poszadzasz Rusha, tylko zeby wyrazic swoje politowanie dla osob Tobie podobnych. Naprawde nie wiem jak Ci nie wstyd wypisywac tu takie poglady, wydaje Mi sie ze to forum kulturalnych ludzi zainteresowanych sprzetem a nie takich kmiotow jak Ty!!!!

  Co do glownego watku tego wydaje mi sie ze warto pobawic sie w odblokowanie tych dodatkowych 4 potokow, zwazywszy ze wydaje sie to byc latwe, ( wg opisu autora tego tekstu)ale chyba tylko dla wlasnej satysfakcji. Obecnie do dobrej zabawy we wszystkie gry wystarcza R9800Pro ktorego sam posiadam i zapewniem ze we wszystkich grach mozna uzyskac plynnosc ( ze sporym zapasem) przy najwyzszych ustawieniach. Moim zdaniem marketing firm ATI i NVIDIA robi ludziom wode z mozgu a niektorzy nawet
  ( Bill) zeby ochlonac potrzebuja pomocy psychologa.


 47. BILL (autor: RusH | data: 30/06/04 | godz.: 20:30)
  lol, no to teraz biegiem do mamusi sie wyplakac

 48. BILL.... (autor: EdekZKK | data: 30/06/04 | godz.: 23:19)
  Pojawiasz sie nie wiadomo skad i obrazasz jednego ze starszych uzytkownikow tego forum (oraz PC.com.pl jak dobrze pamietam). Za kogo ty sie czlowieku masz? I ty mowisz o kulturze?

  Michael1916 bardzo trafnie Cie okreslil: "srodki finansowe jakie dostaly sie w Twoje rece znacznie przeroslyTwoja kulture". Tatus sie dorobil i teraz jezdzisz na plastikowe blondyny swoim Audi TT? Pewnie zadna Ci sie nie oprze, co? Gdybys ciezko pracowal zeby zarobic konkretne pieniadze to myslalbys troche inaczej o tak bezcelowym jej wydawaniu - a twierdze tak poniewaz ta karta na dzien dzisiejszy to tylko marketing i "szpan".

  Proponuje zebys znalazl sobie forum dla krezusow i snobow - tam ci bedzie dobrze, nie bedziesz sie musial z motlochem zadawac :|

  EOT


 49. Lancer... (autor: Matriks_1111 | data: 2/07/04 | godz.: 14:09)
  ... tak czytam ten twój artykół i jedna rzecz nie daje mi spokoju - mianowicie czy jak już uda mi się odblokowac potoki na X800 PRO VIVO i okażą się one zwalone - to co dalej ?? Jak mam wrócić ustawienia na 12 potoków - da się tak wogóle ??

 50. Matriks_1111 (autor: lozio | data: 5/07/04 | godz.: 22:11)
  Jak się coś popsuje to nie ma problemu pod warunkiem, że ma się dodatkową kartę na złączu PCI

 51. DLACZEGO ZAWIESZA MI SIE!!!??? (autor: predator35 | data: 5/08/04 | godz.: 23:24)
  LOL MIALEM WERSJE NIE VIVO I CHODZILA NA 535/1040 A TERAZ RDZEN NIE CHCE WEJSC POWYZEJ 510 LOL ZAWIESZA SIE.PAMIECI KRECA SIE DOBRZE MIMO NIELICZNYCH ARTEFAKTÓW ALE RADIATORKI CHYBA ZALATWIA SPRAWE.JA KTO MOZLIWE JEST POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I JAK SFLASHOWAC BIOS URUCHAMIAM PLIK EXE I TYLKO MIGA OKIENKO I ZARAZ NZIKA I W TEJ KOMENDZIE FLASHROM O NAZWE JAKIEGO PLIKU CHODZI.BLAGAM NIECH KTOS POMOZE I NAPISZE NA Z GORY THX CIAO!

 52. Co z tymi pamiątkami... (autor: .Sjel | data: 9/08/04 | godz.: 14:33)
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29329980

  A więc 1.6ns czy 2.0ns ?
  A może są jednak 2 wersjje ?


 53. No to lipa... (autor: Matriks_1111 | data: 16/08/04 | godz.: 20:51)
  ...Zacząłem się dziś bawić we flashowanie biosu z X800 PRO na XT i tak - załadowałem bios od ATI X800 XT PE i co - 12 potoków, więc zgodnie z instrukcją idę dalej - czas na bios od Gigabyte X800 XT - i co -dziwna sprawa - grafa nie pozwala mi na sflashowanie biosem od Gigabyte (używam programu gigabyte) - co jest grane ?? Następnie załadowałem biosa od Gigabyte (tylko nie programem do flashowania od Gigabyte tylko tym flashromem - chyba może być) Identyfikator się zmienił, ale ciągle mam 12 potoków - co mam zrobic ?? Jestem zrozpaczony i bezsilny !!!

 54. Udało się... (autor: Matriks_1111 | data: 20/08/04 | godz.: 18:27)
  ... mam 16 potoków, tyle, ze co jakiś czas wali mi się ATI Tool i odczyt temp. w Riva Tuner - wywala mi raport o błędach - po reinstalu programów i systemu jest to samo - działa, zaraz potem nie działa, reinstal i działa i znów raport - czego to wina - grafy czy może jeszcze czegoś innego ?? HELP !!!

 55. Bill (autor: madrose | data: 22/08/04 | godz.: 04:02)
  Sorry, ale chcialbym zamknac temat Billa.
  Wiec doslownie kilka spraw:
  1. Piszesz, ze ktos zle gospodarowal swoim czasem, wiec nie zrobil kasy. Pozwol, ze przytocze 3 historie zyciowe:
  - ja niespecjalnie sie przejmowalem tym, co sie dzieje wokol mnie przez cale moje zycie, a i tak skoczylem bez problemow studia, zawsze mialem fajna prace, teraz mam swietnie prosperujaca firme. Jesli to przeliczyc na karty graficzne, to mysle, ze Cie moge przebic, jesli pojdziemy do sklepu z komputerami (wszak powiedziales, ze mozesz ich kupic 10).
  - pewien moj znajomy, bardzo madry (2 fakultety, 3 jezyki obce, wysoki iloraz inteligencji - czlonek Mensy) niestety pomimo wielu staran nie zrobil wielkiej kasy, zyje ponizej standardu, chyba jest szczesliwy)
  - pewna osoba, ktora ze mna chodzila do podstawowki zeszla na zla droge w okresie nastoletnim (rozboje, kradzieze...) dzis zyje w dostatku i podkresla uczciwy sposob pozyskania majatku.
  Zadanie dla Ciebie - kto z tych 3 postaci zle i kto dobrze gospodarowal swoim czasem?
  2. Krytykujesz czyjas pisownie, interpunkcje. Naliczylem kilkanascie bledow ortograficznych w Twoich zdaniach. Nie interpunkcyjnych, ale ortograficznych. Poza tym Twoj styl i bledy gramatyczne powoduja, ze czyta sie Twoje wypowiedzi z trudnoscia porownywalna z checia jak najszybszego wyjscia z zapoconego autobusu.
  3. Czy jezdzisz czarnym BMW z przyciemniamymi szybami? Czy lubisz jak z otwartych szyb Twojego samochodu sychac odglosy typu "unc, unc..."? Czy w lecie nosisz krotkie, czy tak jak powinno byc dlugie spodnie od dresow oraz jakie dresy zakladasz do kosciola (chodzi o kolor oraz ilosc linii pionowych w obrebie lampasa?
  4. Ile kart graficznych w zyciu zmodowales? Czy potrafisz to robic? Czy w szkole mowiles, ze lepiej zaplacic za wypracowanie, zamiast je samemu napisac? Czy lubisz sie uczyc?
  5. A teraz napisz kolejnego posta, ze Ty nie jestes burakiem, tylko reszta swiata. Smialo, wszyscy na to czekaja. Mam nadzieje, ze neurony Ci sie nie przegrzeja w czasie pisania, a jakby co, to zawsze mozesz przeciez schlodzic je zimnym browarem. I nie masz sie co bac, ze alkohol Ci zabije kolejna kolonie szarych komorek. Ty masz ich na pewno pod dostatkiem.... BTW Bill, od kiedy jestes Billem?
  Mimo wszystko pozdrowienia.


 56. Poruszylo mnie :) (autor: Remee | data: 27/08/04 | godz.: 01:22)
  Bill - przykro mi ale biore strone wiekszosci - !!TADAM!! - jestes burakiem :D

  EdeZZk, Rush - wiem ze jestem nowy i mam niewiele do powiedzenia ale - nie jest to szpan (bynajmniej w moim przypadku), jesli chodzi o snobizm - to kazdy ma jakiegos kota w glowie, jeden choduje rybki drugi wklada kase w np. znaczki lub monety. Choc jak wiadomo od dawna byt ksztaltuje swiadomosc i kazde hobby mozna nazwac snobizmem :)

  Jesli chodzi o mnie :D to prawdopodobnie we wtoreczek juz bede mial karte :D A kupilem tylko ze wzgledu na to ze komputer to moj kot w glowie :D

  Tak wiec nie mozna rozgraniczac ze droga karta - to szpan a nie droga to madrosc. Kazdy kupuje co mu sie podoba a co do modu to wypowiem sie po dorwaniu karty do wlasnych raczek :D


 57. Jak podkrecic? (autor: regis | data: 30/08/04 | godz.: 13:43)
  Witam wszystkich.
  Mam w sumie 2 pytanka i bardzo bylbym wdzieczny jakby ktos mi odpowiedzial.
  1. Czy ktos probowal wgrywac nowy bios do karty Club3D X800 Pro VIVO?
  2. Jak sie flashuje bios do karty graf?(wybaczcie ale jestem calkowitym laikiem w temacie)


 58. Jak podkrecic?? do regis (autor: Emeryt | data: 31/08/04 | godz.: 23:48)
  cala procedura jest prosta ,to co jest opisane tutaj jest juz troche nie na czasie .
  jezeli czytasz po angielsku to wejdz na strone :http://www.rage3d.com/...704&page=24&pp=30
  (konkretnie post nr. 695)
  sciagni sobie zmodyfikowany flashrom i dwa biosy jeden ktory odblokowuje tylko 16 pipe (reszta jest tak jak w biosie od x800pro i nastepny juz orginalny ati x800xt .
  Jak bedziesz chcial to zrobisz sobie zwykla pro z 16 potokami a jak masz ochote to wersje XT. Ten flashrom pozwoli ci na wgranie orginalnego biosu i ponowne przestawienie na 12 potokow. (inaczej mowiac pozwala na wszytkie kombinacje)
  Jak nie zabardzo zrozumiesz co tam pisza to pytaj .
  Powodzenia.


 59. Pytanie (autor: Remee | data: 2/09/04 | godz.: 00:39)
  Nom fajnie, mam x800 pro Sapphire VIVO, zrobilem dyskietke z flashromem i podanym wyzej w linku biosem od x800 xt i wszystko pieknie zrucilem na dyskietke. Flashuje i nic komenda ktora zostala podana .. hm .. u mnie w biose wyskakuje lista polecen i nic sie nie dzieje . czy ktos moze pomoc ?

 60. HEHEHHE :DDDDDD (autor: Remee | data: 2/09/04 | godz.: 01:18)
  Znalazlem odpowiedz sam i z x800 pro vivo Sapphire mam pelnowartosciowego XT PE na 16 pipach :DDDDDDDDDDDDDDDDD

 61. ceny w niemczech (autor: botamek | data: 30/09/04 | godz.: 17:04)
  wersja 800XT kosztuje 549,99 EUR - dane z ostatniej niedzieli ;)

 62. zapomnialem dodac... :) (autor: botamek | data: 30/09/04 | godz.: 17:06)
  oczywisice 16 potokowy ;)

 63. uuuuuuuuufffffffff UDAŁO SIĘ (autor: Jacek_2004 | data: 2/10/04 | godz.: 19:14)
  Znalazłem Biosy i zainstalowałem. Na poczatek od XT. Po ponownym włączeniu kompa wykryta została karta X800 XT Platinum Edition ;))) , ale potoków było tylko 12. Podjadany tym faktem że się udało postanowiłem załadować bios Gigabyte. Zainstalował sie bez problemu. Zrobiłem restart i okazało się że karta nie działa. Komputer normalnie ładuje Windows ale monitor nawet się nie włączył. Pomyślałem sobie - no to super jutro jadę kupić kartę PCI. Postanowiłem jednak zmienić Bios bez monitora :)). Załadowałem dyskietkę z DOS`em po niej wsadziłem z programem Flashrom i z pamięci wpisałem komendę flashrom -p 0 (nazwa biosu) -f . Bios się załadował. Po restarcie karta działała prawidłowo :)))))))). Zainstalowała się
  jako X800XT PE, a w Ati tool pokazało się 16 potoków :))))))))))))). Mam tylko jedno pytanie. Jakie powinny być częstotliwości XT PE
  ??????? . Bo u mnie wynoszą 520/560


 64. ATI X800Pro VIVO Sapphire (autor: maciekmac | data: 9/01/05 | godz.: 13:55)
  A co mam zrobić jak mi wogóle karta nie działa po załadowaniu biosu Gigabyte.
  Płyta MSI dochodzi to pewnego testu i się resetuje po 30sek. i tak 3 razy. Włożyłem grafike PCI (S3Virge2MB), dałem jako pierwszą i dalej nic.
  Czy da się z flashować bios karty graficznej po przez uruchomienie na płycie Recover czy lepiej tego nie robić?. Może za słabą karte użyłem PCI wszędzie czytam ża ma być bardzo szybka. Jaka najlepsza jest do tego PCI ?.


 65. Help (autor: jelon[jfk] | data: 5/03/05 | godz.: 13:53)
  no witam mam a raczej mialem asusa AX800pro i wszystko by bylo fajnie tylko ze te 12 potoków wiec zaczolem walczyc wgralem chyba wszystkie mozliwe biosy i nic non stop 12 (wpomne ze nie mam przecietych mostków) wiec tez postanowliem wrzucic bios na PCIe heh tylko ze dupa wolowa ze mnie bo podany w artykule link do biosu nie dzialal wies sprobowalem z biosem z sapphire no i zonk ;( grafa nie wstala. probowalem tez z S3trio ale komp dalej mi nie chce ruszac (a przelonczylem ze ma ciagnac z pci) no a jak wsadze starego GF4mx440 rusza i windol tez staruje. jest cos co mozna jeszcze z tym zrobic czy trzeba slac do naprawy???

 66. lipa (autor: lukaspol | data: 2/04/05 | godz.: 00:59)
  wgralem bios do karty x800 pro wyrob ati bez vivo pamieci 2,0 ns
  za pierwszym razem monitor sie nie wlczyl ale slyszalem ze system startuje (i wiatraczek na karcie zmienil obroty, wlasciciele radeonow x800 pro wiedza o co chodzi) wiec zapodalem dyskietke samobotujaca i dalem inny bios do wgrania, komp sie uruchomil ale nie bylo 16 potokow (tylko taktowanie od radkow xt), wiec wgralem jeszcze inny bios, tym razem znow sie monitor nie uruchomil, co gorsza system tez nie startuje wiec nie moge wgrac biosu z dyskietki, sytuacja wyglada tak, inne karty startuja na agp, jak jest sama karta na pci tez startuje, niezalezie od tego czy jest ustawione uruchamianie z agp czy z pci to nie startuje system z wlozona karta na pci i agp, ogolnie rzecz mowiac teraz radeon ten po flashu nie jest jakby wogle wykrywany w agp, nie wiem co robic prosze o pomoc, gwary juz nie mam, wgrywany byl najpierw bios od karty ati radeon x800 xt a pozniej takiej samej karty tylko na pci-express ( zgodnie z tym co pisal lancer -> http://twojepc.pl/news7699.html ) prosze bardzo o pomoc co z tym fantem zrobic


 67. Ja tez chce tak zrobic. (autor: pinata11 | data: 8/06/05 | godz.: 06:12)
  Moj uklad w x800pro bez Vivo nalezy do tych slabo modowalnych(taki jak na 2 zdjeciu od gory).pytanie modowac czy nie modowac???Szukam tez Bios Editora do tego biosu na PCI by wylaczyc ViVO (moze to zwiekszy moje szanse:)).Jezeli jeszcze jest ktos zainteresowany tym tematem to bardzo prosze o WSPARCIE w tym trudnym okresie megi zycia:D

 68. udalo sie :) (autor: wino | data: 15/08/05 | godz.: 17:17)
  nie ma co moj x800pro VIVO dziala z 16 potokami ;) i mam juz XT PE :)

 69. Asus AX800 PRO/VIVO @X800 XT Platinum Edition (autor: Alein | data: 22/08/05 | godz.: 03:21)
  Czy ktos probowal uzyc biosu z wersji XT Asusa na wersje Pro? Czy jesli uzyje nowego biosu nie wersji VIVO to bede mial dalej funkcje VIVO? Czy komus sie udalo przerobic Asusa X800PRO VIVO na x800 XT VIVO? jesli tak prosze i informacje :)

 70. Nie wspieraj socjalizmu kupuj w USA :) (autor: Alein | data: 22/08/05 | godz.: 03:58)
  http://www.newegg.com/....asp?Item=N82E16814121519 250$ :) zamiast ponad 2000zl VIVO 830zl :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.