Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 29 czerwca 2004 
    

NVidia i jej Quadro na PCI-Express


Autor: DYD | 01:15
NVidia wzbogaciła swoją gamę produktów o rodzinę nowych, profesjonalnych rozwiązań graficznych NVidia Quadro, opartych na nowym standardzie PCI Express. Quadro FX 3400 umożliwia konstruktorom systemów złożenie skalowanej, 64-bitowej jednostki poprzez skonfigurowanie kilku podsystemów graficznych na jednej stacji roboczej. Dzięki technologii NVIDIA SLI karty Dual NVIDIA Quadro FX 3400 mogą być łączone w jeden system. W skład nowej linia nowych produktów NVIDII Quadro wchodzą modele:
  • dla aplikacji 3D: NVIDIA Quadro FX 3400, FX 1300, oraz FX 330
  • dla aplikacji 2D: NVIDIA Quadro NVS 280
Oprócz wieloprocesowości, skalowalności i zwiększonej przepustowości, najnowsza linia produktów NVIDII Quadro charakteryzuje się następującymi cechami.

- Obsługa sprzętowa i programowa interfejsu SLI (Scalable Link Interface), pozwalająca użytkownikowi na podłączenie dwóch grafik z rodziny NVIDIA Quadro na płytach kompatybilnymi z PCI Express.

- Zwiększona wydajność aplikacji.

- Zaawansowane funkcje vertexu i programowalność piksela pozwalające na tworzenie narzędzi, które w czasie rzeczywistym mogą symulować wiele różnych zjawisk fizycznych i właściwości powierzchni.

- Obliczenia na liczbach zmiennoprzecinkowych o precyzji 128 bitów pozwalające na dokładniejsze obliczenia matematyczne.

- Technologia dynamicznego przydzielania zakresu i zwiększonej precyzji usprawnia obliczenia na 32-bitowych liczbach zmiennoprzecinkowych usprawniając operacje cieniowania, filtrowania, teksturowania i mieszania kolorów.

- Pełna zgodność ze Zunifikowaną Architekturą Sterowników NVIDII (Unified Driver Architecture).

"Olbrzymia dwukierunkowa przepustowość kart z rodziny NVIDIA Quadro FX opartych na standardzie PCI Express, pozwala po raz pierwszy użyć całej mocy ich procesorów graficznych do uruchomienia bez żadnych ograniczeń naszego oprogramowania Mental Ray, nakładającego tekstury o fotograficznej wierności." - stwierdził Rolf Herken, CEO i CTO firmy Mental Images. "Wprowadzając równocześnie technologię SLI, NVIDIA zrobiła pierwszy krok w kierunku w pełni skalowanej wydajności graficznej w systemach z 64-bitowym przetwarzaniem danych."

"Działając na platformach opartych na procesorach Intel® Xeon™ i układach Intel® E7525, oprogramowanie SOFTIMAGE®|XSI® v. 4.0 wykorzystuje zwiększoną pamięć i 64-bitowy system operacyjny, które Intel® EM64T wprowadził do platform IA-32." - powiedział Alan Waxenberg z firmy Softimage Co. i współpracownik Avid Technology Inc. "Oznacza to, że klienci pracujący na 64-bitowych platformach Intela, wyposażonych w grafikę NVIDIA Quadro PCI Express i oprogramowanie SOFTIMAGE|XSI v.4.0, odczują potężny wzrost wydajności systemu, który jeszcze bardziej uwidoczni się przy czasochłonnych operacjach modelowania, teksturowania i renderowania."

Przywódcą rodziny NVIDIA Quadro FX i sztandarowym produktem NVIDII w segmencie rozwiązań dla PCI Express jest model 3400. Karta ta plasuje się w segmencie najwyższej klasy (high-end) i cechuje ją: 256MB G-DDR3 pamięci bufora ramek, 256-bitowym interfejsem pamięci, przepustowością pamięci na poziomie 28,8 GB/s, obsługą 3-pinowego stereo i podwójnym złączem DVI. Na nieco niższej półce możemy uplasować kartę FX 3100, która posiada 128MB DDR pamięci bufora ramek, 256-bitowy interfejs pamięci, przepustowość pamięci na poziomie 17,6 GB/s, obsługę 3-pinowego stereo i podwójne złącze DVI. FX330 jest z kolei kartą o świetnym współczynniku "jakości/cena" i posiada 64MB DDR1 pamięci bufora ramek, 64-bitowy interfejs pamięci, przepustowość pamięci na poziomie 3,2 GB/s. NVIDIA Quadro NVS 280 dostępna jest teraz dla magistral PCI, AGP i PCI Express.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.