Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 lipca 2004 
    

Szybsze Bluetooth


Autor: DYD | źródło: 4Press / MobileMag | 11:21
(1)
Firma CSR zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych układów BlueCore4-PC, które umożliwiają budowę modułów Bluetooth osiągających prędkość transferu na poziomie do 3Mb/s, a więc trzykrotnie większą niż w konwencjonalnych rozwiązaniach.

Nowe układy wspierają sprzętowo-programowe rozwiązanie EDR (Enhanced Data Rate), umożliwiające wzrost szybkości przesyłania danych w ramach standardu Bluetooth. Dzięki zwiększeniu przepustowości, użytkownicy modułów z EDR będą mogli pracować równocześnie z kilkoma urządzeniami Bluetooth np. używać w tym samym czasie klawiatury, myszki, zestawu słuchawkowego i kamery internetowej. Co ważne, nowe układy są w pełni kompatybilne wstecz ze sprzętem Bluetooth starszej generacji.

Od strony programowej CSR zostało wsparte przez firmę IVT, która przygotowała m.in. gotowe profile dla urządzeń różnego typu, co ma ułatwić wytwórcom korzystającym z chipów BlueCore4-PC projektowanie nowych produktów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. mmm (autor: RusH | data: 7/07/04 | godz.: 22:37)
    Dzięki zwiększeniu przepustowości, użytkownicy modułów z EDR będą mogli pracować równocześnie z kilkoma urządzeniami Bluetooth np. używać w tym samym czasie klawiatury, myszki, zestawu słuchawkowego i kamery internetowej.
    ------------
    bzdura
    BT jeszcze DLUGO bedzie za slabe na podpinanie kamer .. inna sprawa ze jeszcze na oczy nie widzialem kamery BT


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.