Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 lipca 2004 
    

Ryzykowne odtwarzacze?


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 11:38
(2)
Firmy powinny zabronić swoim pracownikom przynoszenia do biura przenośnych odtwarzaczy muzycznych i innego sprzętu, który może zostać wykorzystany do kradzieży danych - twierdzą specjaliści Gartnera.

Stosowane obecnie zabezpieczenia sieci korporacyjnych nie uchronią ich przed kopiowaniem danych na przenośne urządzenia, które mogą być także źródłem wirusów i trojanów umieszczanych na komputerach należących do firm. Raport o zagrożeniach, jaki przygotowała firma Gartner, wśród "ryzykownych" urządzeń wyszczególnia odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe i inne produkty elektroniczne wyposażone w karty pamięci. Gartner zaleca wprowadzenie przez firmy kontroli pracowników pod kątem wnoszenie takiego sprzętu do biura, a także zabronienie podłączania prywatnych urządzeń do komputerów firmy i wprowadzenie nowych zabezpieczeń, kontrolujących transfer danych przez porty USB.

Wprawdzie z tezami raportu trudno się nie zgodzić, pozostaje jednak pytanie, czy egzekwowanie wszystkich pomysłów analityków Gartnera jest możliwe do wyegzekwowania w czasach, gdy większość pracowników dużych firm ma kieszenie wypchane elektroniką, bez której trudno byłoby im funkcjonować - także w pracy. I czy na takim zaostrzeniu przepisów nie stracą również same firmy...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. srata tata (autor: RusH | data: 7/07/04 | godz.: 22:30)
    te same firmy maja cale farmy spam zombie i zawirusowywaczy w postaci Windowsowych desktopow ... debile

  2. RE: srata tata (autor: JasioWP | data: 8/07/04 | godz.: 20:35)
    Racja, racja...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.