Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 lipca 2004 
    

ONZ w sprawie spamu


Autor: R4v | źródło: CNet | 13:52
(2)
Na odbywającej się w Genewie konferencji ONZ, specjaliści teleinformatyczni zajmują się kwestią spamu. Jak twierdzą eksperci, jeżeli nie zostanie nic zrobione w kwestii powstrzymania niechcianych maili, już wkrótce e-mail i sms'y wyjdą z użytku. Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna szacuje, że straty spowodowany przesyłaniem spamu wynoszą 25 miliardów dolarów rocznie. Dodatkowo należy doliczyć bezproduktywny czas przeznaczony na kasowanie niechcianych maili. Może on kosztować nawet 100 miliardów dolarów. W tej chwili najbardziej rozwinięte prawo antyspamowe posiada Australia. Robert Horton, współtwórca australijskich regulacji uważa, że należy podjąć ścisłą międzynarodową współpracę między rządami i firmami software'owymi w celu powstrzymania plagi śmieci w skrzynkach pocztowych. Miałoby to rozwiązać problem spamu w ciągu dwóch lat. Na konferencji mają być opracowane projekty, które zakładałyby ostre sankcje dla dostawców internetu obsługujących spamerów. Miałyby powstać także specjalne urzędy, zbierające dowody na temat spamerów, przekazywane później prokuraturom w miejscu zamieszkania przestępców.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. system zawsze udowodni ze.... (autor: Andrzej | data: 7/07/04 | godz.: 19:17)
    urzednicy sa niezbedni,wiecej urzednikow,urzedow no i ustawy,przepisy,inwigilacja,jakby ludzie sami sobie ze spamem nie mogli poradzic,pieprzenie glodnych kawalkow.

  2. niom chszaniom (autor: RusH | data: 7/07/04 | godz.: 22:48)
    chszaniom te uszedasy , wystarczy przepis pozwalajacy karac ZLECAJACYCH spam a nie spamerow

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.