Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 15 czerwca 2001 
    

VIA i nowe procesory


Autor: R4v | 12:20
Strona VIAHardware przedstawiła plany VIA dotyczące nowych procesorów. Według nich procesor C3 na jądrze Ezra ma być ostatnim z serii C3. Nowe układy mają mieć zupełnie odmienną architekturę od dotychczas znanej. Mają stworzyć nową rodzinę C4. Na razie udostępniono informacje o dwóch planowanych jądrach:
  • C5X (Nehemiah) - jądro to jest wykonane w technologii 0.13 mikrona. Potok wykonawczy zostanie rozszerzony do 17 poziomów (jądro Samuel posiada 12 poziomów). Ma to pozwolić na przekroczenie prędkości taktowania 1.2GHz. Nowe jądro ma posiadać 128kB cache L1 i 256kB cache L2. Ponadto ma zostać zaimplementowana obsługa SSE. Procesor na tym jądrze ma się pojawić na początku przyszłego roku.
  • C5Y (Esther) - w drugiej połowie 2002 VIA chce przejść na technologię 0.10 mikrona. Jądro C5Y wykonane w tej technologii ma być taktowane zegarem powyżej 2GHz.
VIA obiecuje, że w przeciwieństwie do serii C3, procesory C4 nie będą układami dla rynku tanich komputerów. Z tego powodu C4 ma się stać konkurentem dla produktów Intela i AMD.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.