Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 27 lipca 2004 
    

Motorola przełączy do Wi-Fi


Autor: DYD | źródło: 4Press / CNet | 13:26
Być może jeszcze w tym roku Motorola wprowadzi do swojej oferty telefon komórkowy CN620. Będzie to produkt oferujący możliwość automatycznego przekierowywania rozmów z sieci komórkowych do sieci Wi-Fi.

CN620 będzie działać w najpopularniejszym na świecie standardzie GSM. Telefon powinien zainteresować klientów biznesowych, dla których takie rozwiązanie może oznaczać poważne oszczędności - w chwili, gdy aparat znajduje się w zasięgu sieci Wi-Fi, rozmowa toczy się bowiem za jej pośrednictwem w oparciu o technologię VoIP. Oznacza to znacznie pomniejszone rachunki za rozmowy.

Motorola pracuje nad CN620 od roku, czyli od czasu, kiedy firma Texas Instruments stworzyła układy umożliwiające budowę takiej "komórki". Teraz problemem może być jednak wsparcie operatorów, a raczej jego brak - nowe rozwiązanie odbierze im część zysków, a równocześnie skomplikuje system naliczania opłat. Integracja telefonii komórkowej z Wi-Fi wydaje się być jednak nieunikniona. Zwłaszcza, że produkty podobne do Motoroli CN620 zapowiedziały już firmy HP i NEC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.