Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 28 lipca 2004 
    

Nintendo DS odmienione


Autor: R4v | źródło: The Register | 15:02
(2)
Japońska firma Nintendo potwierdziła, że nowa konsola przenośna, znana pod nazwą kodową Nintendo DS będzie się także tak nazywać w wersji handlowej. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, skrót DS (Dual Screen) bardzo dobrze odzwierciedla możliwości urządzenia. Pokazano także ostateczną wersję obudowy, nieco zmienioną w stosunku do prototypów pokazywanych na targach E3. Konsolka wygląda teraz bardziej elegancko. W środku pracują dwa procesory ARM, taktowane zegarem 67MHz i 33MHz. Będą one korzystać ze 128MB pamięci RAM. Oba wyświetlacze dysponują rozdzielczością 256x192. Dolny ekran będzie dotykowy. Nintendo DS trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i w Japonii pod koniec tego roku. Nieoficjalne źródła mówią o 4 i 11 listopada jako o datach premiery. W Europie konsola znajdzie się w sklepach na początku przyszłego roku. Podobne plany co do terminów ma Sony ze swoją konsolą PlayStation Portable (PSP).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hm, fajne (autor: beef | data: 28/07/04 | godz.: 23:52)
    ten drugi ekran dotykowy to ciekawy pomysł, rozumiem, że ma pełnić rolę np interaktywnego menu podczas gry itp. Nieustannie czekam na deszcz pieniędzy, żeby móc sprawić sobie taki gadżecik (no i gry do niego, które niestety są drogie), ale, damn it, on jakoś nie nadchodzi... :)

  2. są rózne pomysły (autor: XYZ | data: 29/07/04 | godz.: 12:17)
    na e3 pokazywali coś w rodzaju cymbergaja, przesuwalo sie po prostu przedmiot na ekranie palcem :D fajnie, ze ktso probuje odswiezyc interfejsy, i to nie tylko eyetoyem, ale tez w przenosnym sprzecie...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.