Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 30 lipca 2004 
    

Intel Pentium4 4.0 GHz nie w tym roku


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 11:44
(2)
Najnowszy procesor firmy Intel, Pentium4 taktowany zegarem 4GHz, na swoją premierę będzie musiał poczekać do przyszłego roku. Co ciekawe, rzecznik firmy stara się zatrzeć negatywne wrażenie, tłumacząc to opóźnienie jako zamierzone działanie, wynikające z ogólnej strategii sprzedaży procesorów. "Chcemy być pewni, że nasze produkty są dostosowane do potrzeb klientów".

Niestety, takie tłumaczenie można również zinterpretować w ten sposób, że większość zapowiadanych nowych chipów pojawi się "kiedyś" w przyszłym roku. Ale z tego żadne konkretne informacje nie wynikają. Tak więc pytanie o przyszłość chipsetu Centrino następnej generacji również pozostaje bez odpowiedzi.

Tymczasem Intel stara się zwrócić uwagę potencjalnych klientów w inną stronę, zapowiadając również na przyszły rok zwiększenie pamięci cache procesorów Pentium 4 z 1 MB do 2MB. Jeżeli zapowiedzi się potwierdzą, będzie to miało miejsce zaledwie rok po wprowadzeniu serii procesorów Prescott, w których zwiększono ilość pamięci cache z 512KB do 1MB.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pewnie muszą dłuuuuuuuuuugo pomyśleć (autor: PaWiAn | data: 30/07/04 | godz.: 12:59)
    co jeszcze można w procku popieprzyć żeby procek działał a wydajność spadła i żeby się dało jeszcze Mhz więcej wycisnąć.

  2. Intel opóźnia premierę P4 4,0 GHz ... (autor: zartie | data: 3/08/04 | godz.: 20:19)
    ... bo nie ma gotowego następcy dla Prescota - Tejasa przecież skasował (po tym, jak okazało się, że procek będzie potrzebował własnej elektrowni). Oby nie skończyło się to kolejnym procesorem kleconym w pośpiechu, aby dogonić konkurencję (jak to było z P4).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.