Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 2 sierpnia 2004 
    

Czerwcowa sprzedaż półprzewodników


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 13:05
Firma Handelsbanken Capital Markets opublikowała najnowszy raport dotyczący branży układów półprzewodnikowych, z którego wynika że czerwcowa sprzedaż chipów wzrosła w porównaniu z miesiącem poprzednim. Wartość sprzedaży z drugiego kwartału 2004r. wynosi 17,82 miliarda USD. Czynnikiem napędzającym rynek były raczej korzystne ceny niż duża ilość kupowanych układów, co było szczególnie widoczne w segmencie procesorów komputerowych i chipów do telefonów komórkowych. Zwiększyła się sprzedaż produktów Intela i AMD, a procesory w ogólnej liczbie wszystkich sprzedawanych układów półprzewodnikowych stanowią 25%.

Z kolei na rynku pamięci flash NANA wyraźnie widoczna była wojna cenowa, ale tu zanotowano ogromne zapotrzebowanie na chipy dla urządzeń telekomunikacyjnych i infrastruktury sprzętowej. HCM przewiduje, że w tym roku sprzedaż układów półprzewodnikowych wzrośnie o 26%, ale przyszły rok już nie będzie tai udany, bowiem wzrost wyniesie zaledwie 9%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.