Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 6 sierpnia 2004 
    

Strażnik na kółkach


Autor: Anitka | źródło: 4Press / New Scientist | 14:23
(2)
Jak podaje producent, nie jest to Robocop, a bardziej skrzyżowanie dziecięcego samochodziku i znanego z „Gwiezdnych Wojen” robota R2D2. Japońska firma Secom, oferująca usługi ochroniarskie, opracowała sześciokołowego robota o nazwie Robot X służącego do śledzenia, który może być zdalnie sterowany i przeprogramowany. Maszyna może podążać śladem intruza, robić zdjęcia wysokiej rozdzielczości, wydawać krzykliwe ostrzeżenia oraz emitować kłęby gęstego dymu, wszystko w celu przepłoszenia nieproszonego gościa. Robot X może wykonywać w czasie rzeczywistym komendy wydawane przez strażnika lub realizować polecenia uprzednio zaprogramowane.

Rzecznik Secom, opisując optymistycznie możliwości maszyny, powiedział że nawet jeżeli zasłona dymna nie przepłoszy intruza to może go choć zaabsorbować na pewien czas, który pozwoli ochronie ująć nieproszonego gościa. Skład emitowanego dymu został opracowany specjalnie na zamówienie firmy Secom i nie zawiera substancji szkodliwych.

Robot X produkowany jest ze specjalnego wzmacnianego plastiku, ma metr wysokości, waży 120kg i jest odporny na przewracanie. Maszyna może się poruszać z szybkością 10 km/h, a na w pełni doładowanych bateriach może przejechać dystans 24 km.

Rynkiem docelowym dla robota firmy Secom mają być lotniska, porty, oraz niebezpieczne lokalizacje przemysłowe, po których Robot X poruszałby się według uprzednio zaprogramowanej trasy lub będąc sterowany przez sieć Wi-Fi. Ciekawe jest to, że Secom nie planuje sprzedawać swojego elektronicznego strażnika, a jedynie chce go wypożyczać za ok. 2700 USD miesięcznie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hehe .. (autor: Tiamat | data: 7/08/04 | godz.: 15:26)
    .. a odkąd to zasłona dymna przeszkadza intruzowi ? raczej mu pomaga .. no i jak ten robocik chce w dymie robić zdjęcia ..

    Powinien od razu kopać prądem, czy chociaż zarzucać sieć na nieproszonego gościa.


  2. lol (autor: WRn | data: 8/08/04 | godz.: 17:41)
    R2D2 raczej nie był zbyt niebezpieczny,lepszy byl by Bender :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.