Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 11 sierpnia 2004 
    

Nowoczesne technologie stresują Brytyjki


Autor: DYD | źródło: 4press / TheRegister | 13:18
Mieszkanki Wielkiej Brytanii przyznały, że nowe technologie które pojawiają się na rynku, zwiększają ciśnienie w nieustannej walce, jaką toczą one aby pogodzić życie zawodowe i obowiązki domowe. Z przeprowadzonego przez magazyn Good Housekeeping badania wynika, że Brytyjki ulegają presji nieustannego "bycia pod kontaktem. Okazuje się, że telefon komórkowy i poczta elektroniczna to jedne z najbardziej czasochłonnych "przedmiotów" pracujących matek, czyniących ich życie bardziej gorączkowym i zabieganym.

Aż 30% mieszkanek Wysp i 47% londyńskich kobiet zajęcia domowe i zawodowe doprowadzają do wyczerpania. Nowe technologie sprawiają, że zajęcia zawodowe łatwiej zakłócają życie rodzinne. 10% respondentek przyznało, że ich przełożeniu regularnie dzwonią do nich w czasie wolnym od pracy, a podobny odsetek pań przyznało, że szefowe są bardziej wymagający kierując swoje polecenia pocztą elektroniczną niż w trakcie osobistego spotkania.

Jednak pomimo destrukcyjnego wpływu nowoczesnych wynalazków, 29% Brytyjek - i aż 56% pań w wieku pomiędzy 16 a 24 rokiem życia - przyznało, że nie wyobraża sobie życia bez dostępu do telefonu komórkowego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.