Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 12 sierpnia 2004 
    

e-Vac: inteligentny odkurzacz


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:58
W ofercie SharperImage pojawił się nowy inteligentny odkurzacz e-Vac, który potrafi posprzątać podłogę bez pomocy człowieka. Urządzenie, podobnie jak odkurzacz Roomba firmy iRobot, jest wyposażone w czujniki dotykowe, które umożliwiają mu omijanie przeszkód na drodze sprzątania. Dodatkowe sensory zabezpieczają sprzęt przed upadkiem ze schodów. Odkurzacz posiada dwa tryby sprzątania, "mocne"- dostosowane do sprzątania powierzchni twardych i "lekkie" - stosowne do sprzątania dywanów i wykładzin. Włączając e-Vac, który może być sterowany za pośrednictwem pilota, można określić m.in. maksymalny czas "ssania" na 15, 30 lub 45 minut.

Odkurzacz jest pozbawiony elementów jednorazowego użytku, takich jak worek na śmieci czy filtr, co ogranicza koszty eksploatacji urządzenia zaledwie do zużywanego prądu. Wsysane śmieci gromadzone są w zmywalnym filtrze, który po zapełnieniu wystarczy po prostu opróżnić i odkurzacz jest gotowy do dalszej pracy.

e-Vac ma 14 cm wysokości i 32 cm średnicy, a jego waga wynosi nieco ponad 2,5kg. Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach - czerwonym i niebieskim, jego cena wynosi 299,99 USD. W zestawie wraz z odkurzaczem znajdują się cztery pachołki, którymi można zastawić te miejsca, które e-Vac powinien ominąć w trakcie sprzątania. Odkurzacz zasilany jest z wbudowanej baterii NiMH. Całkowicie naładowana bateria wystarcza na 45 min odkurzania w trybie "mocnym", ładowanie baterii trwa ok. 6 godzin. Odkurzacz objęty jest roczną gwarancją.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.