Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 19 czerwca 2001 
    

ALi i pamięci RDRAM dla Pentium 4


Autor: Popeye | 13:29
Wygląda na to, że Rambus znalazł sobie kolejnego partnera. Tajwańska firma ALi zdecydowała się powiększyć swój asortyment o układy obsługujące pamięci RDRAM. Premiera takiego chipa nastąpi, jednak dość późno, gdyż pierwsze chipsety pod Pentium 4 ALi zamierza zaprezentować dopiero pod koniec tego roku.

Nadal pozostaje tajemnicą, dlaczego firma nagle zainteresowała się pamięciami Rambusa. Prawdopodobnie ALi nareszcie zrozumiała, że jej układy ALi MAGiK 1 oraz Aladdin Pro 5 obsługujące DDRy pracują zbyt wolno aby zadowolić wymagania użytkowników poszukujących wysokiej wydajności. Po drugie ALi wierzy, że udziały RDRAMów zwiększą się w przyszłym roku do 10-15%. Jak widać Rambusowi nie wiedzie się wcale tak źle, jak wróżyli mu specjaliści. W połowie roku 2002 na rynku ma pojawić się chipset Intela pod Pentium 4 o nazwie Tulloch. Będzie on obsługiwał nowe cztero bankowe kości PC1066 RDRAM, które mają być tańsze od poprzedników. Gdyby DDRy nie zjednały sobie serc producentów chipsetów, to pamięci te miałyby duże szanse na rynku. Na razie jednak na to się nie zapowiada, gdyż już powstają układy dla Pentium 4, które wspierać będą kości DDR.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.