Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 16 sierpnia 2004 
    

Tablet Apple - wkrótce premiera?


Autor: DYD | źródło: 4press / TheRegister | 14:04
Nasiliły się spekulacje na temat rzekomej premiery szykowanej na najbliższe tygodnie przez firmę Apple. Do listy produktów z logo jabłuszka ma dołączyć od dawna wyczekiwany przez miłośników tej marki tablet.

Serwisy internetowe ujawniły, że w maju Apple za pośrednictwem brytyjskiej kancelarii prawnej złożyło wniosek o rejestrację praw do projektu komputera przenośnego. Załączone do podania szkice pokazują niewielki tablet, jednoznacznie kojarzący się z "bezprzewodowym ekranem", o jakim informowała jeszcze w ubiegłym roku tajwańska firma Quanta, w której Apple miało zamówić produkcję takich urządzeń. Autorami projektu są szef Apple Steve Jobs, główny projektant firmy - Jonathan Ive, oraz kilkoro członków działu projektowego odpowiedzialnego m.in. za stworzenie komputera Power Mac G5, 12- i 17-calowych notebooków PowerBook G4 oraz odtwarzacza iPod.

Urządzenie najprawdopodobniej działa pod kontrolą systemu Mac OS X i posiada 8-calowy wyświetlacz. Eksperci spekulują, że nie będzie to typowy tablet, a raczej terminal dla domowej sieci multimediów, w której urządzenia komunikują się drogą bezprzewodową. Spodziewana jest silna integracja systemu z niedawno wprowadzonym na rynek miniaturowym punktem dostępowym AirPort Express. Być może więcej dowiemy się już podczas najbliższego Apple Expo, które rozpocznie się 31 sierpnia w Paryżu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.