Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 16 sierpnia 2004 
    

Sprzedaż procesorów AMD K8 napędzi koniunkturę


Autor: DYD | źródło: 4press / Inquirer | 14:46
Jak podają nieoficjalne źródła, w drugiej połowie tego roku sprzedaż procesorów K8 firmy Advanced Micro Devices zwiększy się o 50%. Jednym z powodów tego wzrostu będą ostatnie obniżki cen układów Athlon 64, średnio o 20%. Azjatyccy producenci płyt głównych podali, że w pierwszej połowie tego roku płyty pod procesory K8 stanowiły zaledwie 5% ogólnej sprzedaży. Jednym z powodów słabych wyników sprzedaży były wysokie ceny procesorów K8 AMD. Ale już od lipca widoczny jest trend wzrostowy sprzedaży płyt głównych dla chipów K8, który - uwzględniając obniżkę cen procesorów AMD - powinien utrzymać się także w sierpniu.

VIA Technologies przewiduje, że zwiększenie sprzedaży produktów dla platformy K8 spowoduje ogólny wzrost sprzedaży chipsetów w czwartym kwartale tego roku o ok. 10%. W pierwszej połowie tego roku VIA zanotowało lepszy wynik sprzedaży niż w drugim półroczu 2003r., ale wzrost był jednocyfrowy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.